https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lego dla każdego

Wybuchowa mieszanka mechaniki, automatyki i dobrej zabawy – tak wyglądały pierwsze zajęcia z robotyki w Świetlicy Wiejskiej w Borównie. Warsztaty z robotyki realizowane są przez Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze w ramach projektu „Świetlicowo zaprogramowani” dofinansowanego ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

– Dlaczego LEGO? Roboty z LEGO uczą kreatywnego rozwiązywania problemów, a wiedza w ten sposób jest łatwiej przyswajana przez młode i chłonne umysły – wyjaśnia Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze. – „Świetlicowo zaprogramowani” to cykl warsztatów i zajęć kreatywnych w oparciu o nauki ścisłe, informatykę, robotykę i multimedia skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ramach zadania zrealizowane zostaną:

– warsztaty z robotyki (podczas zajęć młodzi adepci informatyki zgłębiają wiedzę o kodowaniu, nauczą się tworzyć gry, programować roboty, a nade wszystko rozwiną logiczne i kreatywne myślenie),

– warsztaty z animacji poklatkowej (uczestnicy poznają możliwości własnoręcznego realizowania filmów animowanych metodą poklatkową oraz dowiedzą się jak w sposób kreatywny i wartościowy wykorzystać możliwości smartfona),

– warsztaty młodego naukowca (nauka poprzez zabawę i eksperyment, podczas zajęć uczestnicy zgłębią tajniki podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty