https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

OKiS zaprasza: Z klasyką przez Polskę – Waldemar Malicki

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego zaprasza na trzy koncerty pianisty Waldemara Malickiego z cyklu „Z klasyką przez Polskę”. Artysta, znany m.in. z udziału w telewizyjnych programach, m.in. „Filharmonia dowcipu” w Złotoryi, w Pałacu Brunów oraz w Olszynie zagra utwory: Mozarta, Griega, Wagnera, Pucciniego, Piazzolli, Debussyego, Gershwina, Addinsella.

Waldemar Malicki wystąpi 24 marca 2023 r. o godz. 18.00 w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji, 25 marca 2023 r. o godz. 18.00 w Pałacu Brunów oraz 26 marca 2023 r. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie.

Projekt „Z klasyką przez Polskę” realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a na Dolnym Śląsku współorganizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, a projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Założeniem podstawowym podjętej inicjatywy jest prezentacja zjawisk artystycznych na najwyższym poziomie w dolnośląskich miasteczkach, wsiach, na lokalnych scenach, w amfiteatrach i innych przestrzeniach plenerowych. Projekt „Z klasyką przez Polskę” przełamuje bariery w obcowaniu ze sztuką, nie tylko na poziomie finansowym czy organizacyjno-logistycznym, ale i psychologicznym. Dzięki niemu muzyka klasyczna i jazzowa dociera do publiczności, która – często po raz pierwszy – ma okazję zapoznać się ze wspaniałym repertuarem i poznać wybitnych wykonawców. Artyści występujący w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych, dostępni zazwyczaj jedynie w zinstytucjonalizowanych przestrzeniach, wystąpią w kameralnej odsłonie poza większymi miastami i w niekonwencjonalnej scenerii.

Bezpośrednio za organizację koncertów na terenie Dolnego Śląska odpowiada nowo utworzona komórka organizacyjna Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu: Dolnośląskie Laboratorium Kultury, we współpracy i pod nadzorem merytorycznym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Do włączenia się w projekt zapraszani są także przedstawiciele dolnośląskich samorządów.

Organizatorzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Polski Impresariat Muzyczny

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Partnerzy:

Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji

Pałac Brunów

Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty