https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Śladami legend muzyki w Wałbrzychu

Ścieżka wiodąca śladami legend polskiej muzyki, nie tylko dla turystów, ma szansę powstać w Wałbrzychu. Opracowuje ją Stowarzyszenie Muzyczne Legendy Wałbrzycha „MULWA”, a pomysłodawcą projektu jest wieloletni animator wałbrzyskiej kultury muzycznej – Leszek Grodziński.

Choć stowarzyszenie działa od niedawna, nie próżnuje. Chce jak najszerzej popularyzować wiedzę o Wałbrzychu, jako mieście, z którym przez dekady związane były znakomitości ze świata muzyki.

– Pragniemy badać i upowszechniać losy gwiazd muzycznych, które związały swoje życie na dłużej, bądź tylko incydentalnie, z naszym miastem. Chcemy przywrócić pamięć o nich, o ich przygodzie z Wałbrzychem. Jednym z naszych piorytetowych celów jest przygotowanie turystycznej ścieżki muzycznej „Śladami Legend Muzyki Polski w Wałbrzychu” – mówi prezes stowarzyszenia Leszek Grodziński.

Powstanie folder informacyjny, ilustrowany obrazami i opisami losów artystów. Stowarzyszenie umieści tablice pamiątkowe w miejscach pobytu legend muzyki. Ścieżka będzie miała walory poznawcze i edukacyjne, ma szansę stać się obowiązkowym punktem programu dla turystów i wszystkich gości odwiedzających Wałbrzych. Bardzo atrakcyjną częścią całego projektu będzie gra edukacyjna. Jej uczestnik pozna sekrety danego miejsca. Na końcu trasy na odkrywców czekać będzie pamiątkowa pieczątka i księga questu. Odcisk pieczęci i wpis do księgi potwierdzą przebycie trasy.

– W naszym odczuciu realizacja tej inicjatywy jeszcze bardziej uatrakcyjni pobyt w naszym mieście stale wzrastającej liczby osób chcących poznać jego bogatą historię i dynamiczną teraźniejszość – dodaje Leszek Grodziński.

Zainteresowanych i chętnych do współpracy i dzielenia się swoimi pomysłami i informacjami stowarzyszenie zaprasza do kontaktu pod numerem telefonu 660 356 520 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: stowarzyszenie.mulwa2501@gmail.com.

A już 17 marca o godz. 17.00 w Sztygarówce w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się drugi koncert ,,Muzyczny Wieczór Zabarwiony Kolorami Tęczy” połączony z pierwszym, otwartym spotkanie Stowarzyszeniem „MULWA”.

(JB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty