https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzień Samorządu Wiejskiego

Gmina Czarny Bór gościła ponad 100 osób na uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Samorządu Wiejskiego.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: wójtowie, radni gmin, sołtysi, członkowie rad sołeckich oraz kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. Z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa, do tej grupy samorządowców płynęły życzenia i podziękowania.

 – Region wałbrzyski kojarzony jest głównie z przemysłem, ale przecież na jego terenie działają Koła Gospodyń Wiejskich, różnego rodzaju organizacje, które związane są z rolnictwem czy wsią. Dlatego wspólnie z ministrem Michałem Dworczykiem i Wójtem Gminy Czarny Bór Adamem Góreckim stwierdziliśmy, że trzeba to docenić oraz odczarować wizerunek regionu przemysłowego. Takie spotkania są okazją by się poznać, wymienić doświadczeniami, integrować oraz podejmować kolejne, wspólne działania– podkreślił Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Po części oficjalnej była wspólna zabawa z Kapelą Góralską Janicki. Organizatorzy przeprowadzili również konkurs na najlepsze ciasto, który wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnym Borze, ale nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.

Wśród uczestników była delegacja z Gminy Mieroszów, którą reprezentowali: Koło Gospodyń Wiejskich z Golińska wraz sołtysem oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Unisławia Śląskiego.

– Jak zawsze w Czarnym Borze można było liczyć na wspaniały występ kapeli Janicki, który umilił wszystkim biesiadę góralskimi pieśniami, a uczestnicy mieli również okazję do spróbowania lokalnych wyrobów m.in. pierogów, bigosu oraz ciast. Podziękowania należą się naszym kołom gospodyń wiejskich za liczne uczestnictwo i przygotowanie przepysznych wypieków, za które otrzymały zasłużone wyróżnienia – dodaje Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty