https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Remontują mosty – są objazdy i utrudnienia

Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami na drogach w powiecie wałbrzyskim. Powodem są remonty dróg i mostów.

14 marca rozpocznie się przebudowa mostu na drodze powiatowej w Glinnie (obok kościoła) w Gminie Walim. Na czas wykonania robót związanych z wymianą konstrukcji nośnej mostu, wytoczony został objazd drogami powiatowymi 3375D oraz 3376D. Ruch pieszy i rowerowy odbywać się będzie przez obiekt wytyczonymi trasami oraz kładką dla pieszych. Utrudnienia potrwają do 19.11.2023 r.

21 marca 2023 r. zostanie zamknięty most przy świetlicy wiejskiej w Kolcach w Gminie Głuszyca. Na czas remontu mostu zostanie wprowadzona zastępcza organizacja ruchu. Dojazd dla mieszkańców oraz do Podziemnego Miasta Osówka odbywać będzie się drogą leśną. Istnieje również możliwość przejazdu przez Bartnicę. Nadzór nad inwestycją sprawuje Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Od kilku tygodni trwa przebudowa mostu na drodze wojewódzkiej nr 381, na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z ul. Ogrodową i ul. B. Chrobrego w Głuszycy. Ruch przez remontowaną przeprawę odbywa się wahadłowo i kieruje nim sygnalizacja świetlna, a w godzinach szczytu tworzą się korki. Inwestycję realizuje firma Detalmost pod nadzorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, a prace mają zakończyć się w ciągu 12 miesięcy.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty