https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W Jaworzynie Śląskiej powstanie Lokalne Centrum Biznesu!

Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie, Brzeg, Nysa – to miasta, w których Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” tworzy obecnie hale przemysłowo-magazynowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Teraz do tego grona dołączyła Jaworzyna Śląska. 28 lutego 2023 r. odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę obiektu.

– Nowa hala przemysłowo-magazynowa to realna inwestycja w przyszłość Jaworzyny Śląskiej i okolicznych samorządów. Inwestycja w budowę tego centrum biznesu to efekt synergii i zaangażowania wielu osób. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania programu budowy hal przemysłowych. Szczególne jednak podziękowania kieruję w stronę naszych inwestorów i przedsiębiorców, którzy widząc potencjał regionu zdecydowali się na współpracę z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną – powiedział podczas uroczystości Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka.

Będzie to kolejna hala przemysłowo-magazynowa, którą przedsiębiorcom zaproponuje Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Podobnie jak inne hale, obiekt w Jaworzynie Śląskie będzie miał powierzchnię 6000 m2 przestrzeni przemysłowej, biurowej i socjalnej, a ponadto rozwiniętą infrastrukturę towarzyszącą.

– Cieszymy się, że na inwestycje na Dolnym Śląsku decydują się kolejne duże koncerny, ale pamiętamy, że solą polskiej i dolnośląskiej gospodarki są przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa. Stąd właśnie program budowy hal, które przeznaczone mają być do użytkowania przez te firmy, których na tym etapie rozwoju nie stać na budowę własnej infrastruktury. Program ten jest odpowiedzią na potrzeby biznesu, o których często – jako samorządowcy – słyszymy w bezpośrednich rozmowach z naszymi polskimi, dolnośląskimi przedsiębiorcami – podkreślił Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

– W końcu naszedł ten upragniony dzień! Było wiele wątpliwości, ale ja mocno wierzyłem w to, że ta inwestycja powstanie. I w końcu mamy tę chwilę. Budowa Lokalnego Centrum Biznesu będzie ogromnym impulsem dla całej Gminy i z pewnością skutecznie przyczyni się do pozyskania kolejnych inwestorów. Dziękuje Panu Prezesowi Piotrowi Wojtyczce, dziękuję pracownikom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz parlamentarzystom za determinację w realizacji tego projektu – dodał Grzegorz Grzegorzewicz, Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Wykonawcą hali jest firma Pekabex Bet S.A. Inwestycja kosztować będzie blisko 26 milionów złotych brutto, a zakończenie budowy planowane jest na koniec września 2023 roku.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty