https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szukają pieniędzy na remonty dróg

Do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafiły wnioski o dofinansowanie remontu ulic: Hallera, Cegielnianej i Nowej oraz ul. Lompy wraz z mostem nad rzeką Bóbr w Kamiennej Górze. Miasto Kamienna Góra potrzebuje na te zadania prawie 3 milionów złotych.

Rządowemu wsparcie ma pokryć od 60 do 80 proc. kosztów tych inwestycji.

– Poprawa stanu dróg w naszym mieście to jeden z moich priorytetów. Co roku staram się pozyskiwać zewnętrzne dotacje, aby remontować lub modernizować kolejne ulice. W Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg ubiegamy się także o dofinansowanie przebudowy ulic Słowackiego i Traugutta. Oba projekty są na liście rezerwowej – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

W listopadzie ubiegłego roku została podpisana umowa na przebudowę ponad 2-kilometrowego odcinka ul. Lubawskiej. Prace, które wkrótce ruszą, będą kosztowały prawie 12,9 mln zł. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg miasto otrzymało na tę inwestycje prawie 8 mln zł. Wkrótce rozpoczną się też modernizacje ulic: Różanej, Śląskiej i Leśnej. Także na te zadania miasto zdobyło zewnętrzne fundusze.

W ciągu ostatnich czterech lat poprawił się stan 14 ulic w Kamiennej Górze. Przebudowane zostały ulice: Jana Pawła II; Korczaka, ul. Sportowa, Cegielniana, Jedwabna, Towarowa, Ściegiennego, Jesionowa oraz droga dojazdowa do ul. Waryńskiego, a także ulica Parkowa. Zbudowane zostały parkingi przy ul. Lubawskiej i Fornalskiej oraz: droga wewnętrzna łącząca ul. Księcia Bolka I z ul. Wałbrzyską, chodnik przy ulicy Bohaterów Getta i ul. Wrzosową. Poza tym wyremontowana została ul. Fabryczna.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty