https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zmodernizują obiekty sportowe w Wałbrzychu, Głuszycy i Mieroszowie

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki ostatniej transzy przyznanych środków w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – ,,Sportowa Polska 2022”. W ramach naboru do samorządów subregionu wałbrzyskiego trafiło ponad 9 mln złotych.

Gmina Mieroszów na modernizację boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego przy ul. Sportowej w Mieroszowie dostała 403 800 zł. Z kolei Gmina Wałbrzych dostała dofinansowanie na trzy zadania: 309 600 zł na modernizację boiska wielofunkcyjnego Orlik przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu, 355 700 zł na Modernizację boiska Orlik przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Wałbrzychu oraz – 2 472 400 zł na modernizację sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu.

Z kolei Gmina Głuszyca dostała dofinansowanie w wysokości 293 500 zł na modernizację kompleksu Orlik przy ul. Dolnej w Głuszycy. Dofinansowanie, w ramach programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012”, pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Głuszycki kompleks Orlik znalazł się na liście 170 zakwalifikowanych wniosków. Przebudowa kompleksu to kolejny etap modernizacji obiektów sportowych przy ul. Dolnej.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty