https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z Pomorza Zachodniego w góry

Młodzież szkolna z zaprzyjaźnionej Gminy Świerzno po raz pierwszy spędziła ferie zimowe w Gminie Walim. Ponad 30 osób mieszkało i stołowało się w Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu.

W trakcie pobytu młodzież z województwa zachodniopomorskiego zwiedziła między innymi: zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie oraz zamek Książ. Gości cieplą herbatą i przepysznymi naleśnikami powitali właściciele Karczmy Rycerskiej w zamku Grodno. Amatorzy zimowego szaleństwa uczyli się jazdy na nartach pod wprawnym okiem instruktorów Szkoły Narciarskiej i Snowboardowej SkiSowa, a dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu Wioletta Sowa zaprosiła naszych gości do spędzenia wolnego czasu przy grach i zabawach. Młodzież z Gminy Świerznoodwiedziła również Sekretarz Gminy Walim Aleksandra Ignaszak, wręczając wszystkim upominki w postaci gadżetów gminnych oraz słodyczy.

– Zimowa aura dopisała, mogliśmy skorzystać z jej uroków, ucząc się jeździć na nartach. Zwiedzaliśmy urokliwą Gminę Walim, poznaliśmy jej zabytki, byliśmy także w zamku Książ oraz ZOO i Hydropolis we Wrocławiu. Noclegi w waszej szkole i smakowite posiłki przygotowane dla nas na długo zostaną w naszej pamięci. Mieliśmy sporo atrakcji, spędzaliśmy aktywnie czas, było bardzo miło.  To były udane ferie – oceniają zgodnie uczestnicy wypoczynku.

– A my dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć tę wspaniałą atmosferę dla naszych gości – odpowiada Adam Hausman, Wójt Gminy Walim.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty