https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nie bądźmy obojętni

Mieszkaniec Strugi w Gminie Stare Bogaczowice pomógł odnaleźć zaginionego 77-latka z wałbrzyskiego osiedla Piaskowa Góra. – Nie bądźmy obojętni i przekazujmy służbom informacje o każdej zauważonej osobie, która może być schorowana lub niezdolna do samodzielnej egzystencji, a w danym momencie jest sama. W ten sposób możemy komuś uratować życie – apeluje komisarz Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

14 lutego do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że zaginął jej ojciec. Schorowany mężczyzna po godzinie 16.00 miał wyjść na krótki spacer, ale gdy zapadł zmierzch nie wrócił do domu. Policjanci podjęli natychmiastowe działania, a i po godzinie 21.00 akcja została zakończona.

– Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który powiadomił dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o napotkaniu w Strudze starszego mężczyzny, który nie potrafi odpowiedzieć na pytanie jak się nazywa. Wałbrzyscy policjanci od razu udali się na miejsce zgłoszenia i podczas wykonywanych czynności ustalili, że jest to właśnie poszukiwany przez nich zaginiony mężczyzna. W tej sytuacji okazało się, że jeden telefon od mieszkańca powiatu wałbrzyskiego przyczynił się najprawdopodobniej do uratowania 77-latkowi życia. W nocy panowała ujemna temperatura, a mężczyzna wcześniej zdołał już pokonać daleką drogę z osiedla Piaskowa Góra do Strugi. Na bazie tego przykładu apeluję: nie bądźmy obojętni. Apeluję o informowanie policji o każdej zauważonej osobie, np. leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, czy w każdym innym miejscu, która może być schorowana lub niezdolna do samodzielnej egzystencji, a w danym momencie jest sama. Być może nasza wspólna pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia – tak jak to miało miejsce w podanym powyżej przypadku – mówi komisarz Marcin Świeży.

(RED, fot. KMP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty