https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Najważniejsze wydarzenia w Gminie Mieroszów
w 2022 roku

Najważniejsze wydarzenia w Gminie Mieroszów
w 2022 roku

Styczeń

30 Finał WOŚP w Mieroszowie – zebrano rekordową kwotę 47,4 tys. zł.

Luty

5 lutego – 3 Rajd Górski Zimowa Wyrypa Gór Suchych (500 uczestników).

Po ataku Rosji na Ukrainę do Gminy Mieroszów trafiło około 500 uchodźców, którzy otrzymali pomoc w tej wyjątkowej sytuacji.

Marzec

Rozpoczęła się termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Mieroszowie wraz z zagospodarowaniem terenu – wartość inwestycji 3 569 435,57 zł.

27 marca – Mieroszowskie Centrum Kultury zorganizowało 2 Rajd Mieroszowska Nocna Tułaczka Górska.

Kwiecień

Zakończyła się modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Niepodległości 24a w Mieroszowie – wartość 451 206,95 zł.

9 kwietnia w mieroszowskim Rynku zorganizowany został Jarmark Wielkanocny z bogatym programem towarzyszącym.

20 kwietnia odbyła się akcja oczyszczania koryta Ścinawki w ramach Operacji Czysta Rzeka 2022.

24 kwietnia Gmina Mieroszów wzięła udział w „Żonkilowej Kweście” dla Wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II oraz Miejskiego Hospicjum we Lwowie.

Maj

1 maja, w ramach projektu „Pod jednym dachem 3”, zorganizowany został 38 Bieg Jeża.

4 maja na stadionie miejskim rozegrany został Piłkarski Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Mieroszowa.

7 maja została zorganizowana akcja sprzątania „Czyste Góry” w Gminie Mieroszów.

W Dniu Strażaka została oddana do użytku nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszowie – wartość inwestycji 2 998 832,71 zł.

Czerwiec

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanych zostało wiele atrakcji dla dzieci na Kościelnej Górze.

3-5 czerwca odbyły się 47 Dni Mieroszowa z Międzyszkolną Olimpiadą Sportową, koncertami, Rajdem PTTK „Z nami po szlakach”, Marszem Dzika, turniejem piłki nożnej, Polsko-Czeskim Biegiem Mieszka i Dobrawy (15 km), zawodami Strongman o Puchar Burmistrza Mieroszowa i wieloma innymi atrakcjami.

Podczas Dni Mieroszowa zostały wręczone stypendia najlepszym uczniom. Osobom zasłużonym dla promocji gminy przyznane zostały „Paszporty Mieroszowskie”, które otrzymali: Zuzanna Fogtt, Jerzy Chwałek, Elżbieta Szomańska i Olga Wiewióra.

24 czerwca została otwarta wypożyczalnia rowerów elektrycznych GreenEbike Sudety – Sudecka Rowerownia.

Lipiec

Zakończyła się realizacja zadania poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na ul. Głównej w Sokołowsku i ul. Żeromskiego w Mieroszowie – wartość inwestycji 435 753,94 zł.

8-10 lipca odbył się 8 Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel”, m.in. z koncertem Natalii Niemen i spektaklem „Dobry wieczór z Pakosińską”.

Sierpień

Zakończyła się przebudowa ul. Szkolnej w Sokołowsku (wraz z infrastrukturą i parkingiem przy ul. Unisławskiej) – wartość inwestycji 1 379 265,09 zł.

Został oddany do użytku nowy budynek mieszkalny TBS u zbiegu ul. Przelotnej i Placu Niepodległości.

Zakończony został remontu dróg powiatowych (Dworcowa i Sportowa) i budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ulicy Sportowej.

Na Górze Kościelnej w Mieroszowie została zainstalowana nowa atrakcja turystyczna: „Stół Olbrzymów: Waligóry i Wyrwidęba”.

Wrzesień

Zakończyła się modernizacja obiektów sportowych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokołowsku (z dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – Program „Sportowa Polska”) – wartość inwestycji 786 156,90 zł.

 17 września w Sokołowsku odbył się cykl wydarzeń: XI Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej, III Rajd Rowerowy dla Hospicjum oraz II Marsz z Weteranem.

10 września, władze Gminy Mieroszów – wspólnie z czeskimi partnerami – dokonały otwarcia Polsko-czeskiego szlaku im. Pavla Hečka o długości 45 km.

11 września odbyły się Dożynki Gminne, a w ich ramach I Festiwal Dzika i Dziczyzny.

18 września zorganizowany został 4 Invest-Park Bieg Lesista Trzydziestka (30 km, 120 zawodników).

30 września, w ramach 8 Europejskiego Tygodnia Sportu, na Stadionie Miejskim w Mieroszowie odbyły się zawody lekkoatletyczne gmin Powiatu Wałbrzyskiego pod patronatem Starosty Wałbrzyskiego.

Klub Piłkarski Mieroszów zagrał w finale Turnieju Piłki Nożnej Sudety CUP na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, w którym zajął III miejsce.

Październik

Zakończyła się budowa chodnika przy drodze powiatowej w ciągu ulicy Kwiatowej w Mieroszowie (z dofinansowaniem Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu) – wartość inwestycji 150 000 zł

ZGKiM Mieroszów wykonał remont alejek cmentarza komunalnego w Mieroszowie.

6-7 października władze gminy przekazały seniorom klucze od miasta i przez 2 dni trwały uroczystości w ramach senioraliów.

14 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie.

22 października został zorganizowany jubileusz 15-lecia Klubu Seniora w Unisławiu.

Listopad

4 listopada odbyło się otwarcie boiska w Golińsku (ze wsparciem Funduszu Toyoty „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”) – wartość projektu 20 000 zł.

Zakończenie prac przed oddaniem do użytku Klubu Senior+ w Mieroszowie – wartość inwestycji 528 818,94 zł.

6 listopada odbył się 2 Bieg Diabelskie Koło Gór Suchych (22, 44 i 66 km, 230 osób).

19 listopada w Sokołowsku została odprawiona uroczysta liturgia z okazji 121-lecia konsekracji cerkwi pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Jerzego, Ordynariusza Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej.

20 listopada Gmina Mieroszów pozyskała środki w kwocie 403 800 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie projektu „Modernizacja boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego przy ulicy Sportowej w Mieroszowie”.

22 listopada Rada Miejska Mieroszowa przyznała tytuł Honorowego Obywatela Mieroszowa Pavlovi Hečko – zmarłemu staroście partnerskiego miasta Meziměstí.

25 listopada, w Sali im. Włodka Szomańskiego w Mieroszowie, 14 par mających za sobą 50 lat małżeństwa świętowało Jubileusz Złotych Godów.

30 listopada Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mieroszowie podpisał porozumienie i rozpoczął formalną współpracę z Akademią Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Zakończyła się przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3362D w Rybnicy Leśnej do schroniska PTTK Andrzejówka.

Grudzień

2 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Mieroszowie.

W Sokołowsku zakończyły się prace przy utworzeniu klubu Senior+. Wartość inwestycji – 291 971,27 zł.

6 grudnia Mieroszowskie Centrum Kultury zorganizowało Festyn Świętego Mikołaja z programem zabaw i prezentami dla dzieci.

Zakończył się pierwszy etap budowy ul. Kieślowskiego i ul. Szomańskiego w Mieroszowie – wartość inwestycji 4 748 189,33 zł.

Zakończył się remont ul. Miłej w Mieroszowie (dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg). Wartość inwestycji – 2205390 zł.

16 grudnia, na placu Niepodległości w Mieroszowie, zorganizowany został Jarmark Bożonarodzeniowy z przeglądem kolęd i udziałem partnerów z Meziměstí.

INNE DZIAŁANIA

W roku 2022, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Mieroszów Sp. z o.o . przeprowadził remonty budynków Wspólnot Mieszkaniowych na łączną kwotę ponad 2 milionów złotych.

W ciągu całego roku miało miejsce też wiele różnych wydarzeń artystycznych, społecznych, inwestycyjnych i innych. Informacje można znaleźć na naszych profilach Facebook i stronach poszczególnych jednostek organizacyjnych, szkół, klubów sportowych i organizacji pożytku publicznego działających na terenie Gminy Mieroszów.

Ogromną pracę na rzecz pomocy potrzebującym mieszkańcom gminy wykonał Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie. Uchodźcy z Ukrainy otrzymali duże wsparcie od mieszkańców i darczyńców spoza gminy.

Za te wszystkie inicjatywy i działania na rzecz lokalnej społeczności i poszczególnych osób składamy wszystkim gorące podziękowania.

Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński i Przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Violetta Kop

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty