https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

LOT rośnie w siłę

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej przyjęła w poczet swoich członków trzy nowe podmioty, wśród nich Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, które jest w organizacji. W tym roku budżet stowarzyszenia wynosi 600 000 zł.

– Podczas pierwszego w tym roku walnego zebranie Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej gościliśmy członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja i dyrektora Bartłomieja Kubicza z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, którzy mieli okazję zapoznać się z naszą działalnością. Co najważniejsze, powitaliśmy także nowych członków – wyjaśnia prezeska LOT AW, Anna Żabska.

Do grona 39 członków stowarzyszenia dołączyli z początkiem roku: Muzeum przy tunelu, które znajduje się na terenie Gminy Nowa Ruda, Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy (w organizacji) oraz Gmina Radków, znana powszechnie jako Kraina Gór Stołowych.

– Jednogłośnie przyjęliśmy plan merytoryczny na 2023.Wśród naszych najważniejszych zadań to realizacja dwóch polsko-czeskich projektów oraz kontynuacja projektów: Odkrywaj lokalnie oraz Smaki Aglomeracji. W 2022 r. LOT AW uzyskała Statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Tych z Państwa , którzy jeszcze nie mają pomysłu na organizację, której można przekazać 1,5% zachęcamy do rozważenia naszego numeru KRS 0000414634. Środki te będą przeznaczone na wspólne cele statutowe – dodaje Anna Żabska.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty