https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wojciech Janik trzeci na uniwersjadzie

Kolejny reprezentant Gminy Czarny Bór z medalem międzynarodowej imprezy. Biathlonista Wojciech Janik zdobył brązowy medal Uniwersjady w Lake Placid, a Wojciech Filip zają 4 miejsce.

Wojciech Filip i Wojciech Janik – wychowankowie UKN Melafir Czarny Bór, którzy reprezentują AZS AWF Wrocław – szybko odrobili straty z biegu sprinterskiego i liczyli się w grze o medale w biegu pościgowym. Po ostatnim strzelaniu to Filip był trzeci, ale na ostatnim okrążeniu Janik go wyprzedził i to on sięgnął po medal. Reakcja Wojciecha Filipa była nieprawdopodobna, bo po przekroczeniu linii mety wyściskał przyjaciela i cieszył się z nim tak, jakby to on ten medal zdobył.

– Nie można mówić o żadnym bratobójczym pojedynku. Gdy Wojtek wyprzedził mnie na trasie krzyknąłem do niego, że biegnie po medal i niech go zdobędzie. W naszym teamie nie ma znaczenia kto zdobywa medal, bo zawsze cieszymy się tak samo. Jesteśmy jak rodzina – mówił Wojciech Filip.

– Dokładnie tak jest, nasza grupa trzyma się ze sobą bardzo mocno. Czuję się w niej tak, jak w rodzinie i to wielka sprawa móc pracować z tymi ludźmi. Chciałem bardzo medalu w środę w sprincie, ale się nie udało. Dziś się jednak doczekałem, a na ostatnich metrach płakałem ze szczęścia. Dla mnie ten medal jest spełnieniem marzeń i myślę, że tylko sportowiec może zrozumieć, jak ciężko pracuje się na takie sukcesy. I to nie tylko fizycznie, bo nasz trening to również bardzo duże obciążenie psychiczne – cieszył się szczęśliwy na mecie Wojciech Janik.

Przypomnijmy, że Jakub Potoniec z UKN Melafir zdobył przed tygodniem srebrny medal w biathlonowym sprincie podczas 16. Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2023 we włoskim regionie Friuli-Wenecja Julijska.

(Źródło: https://biathlon.com.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty