https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W Brzegu już budują, a w Wałbrzychu rozpoczną 6 lutego!

30 stycznia 2023 r. przy ul. Małujowickiej w Brzegu, odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy – dzięki inicjatywie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, rozwiną swój biznes i stworzą dla mieszkańców regionu nowe miejsca pracy. Ale to dopiero początek cyklu tych inwestycji, ponieważ wbicie łopaty w Wałbrzychu zaplanowane jest na 9 lutego, a w Jaworzynie Śląskiej na 28 lutego!

 – To kolejny duży krok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale jeszcze większy dla Brzegu i jego mieszkańców. Po miesiącach projektowania i tygodniach prac przygotowawczych, przechodzimy do właściwego etapu budowy Lokalnego Centrum Biznesu, czyli nowoczesnego i skalowalnego obiektu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom – powiedział podczas uroczystości Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK”.

Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i posła ziemii opolskiej Marcina Ociepy, bez którego wyjątkowego zaangażowania nie doszłoby do spotkania w Brzegu.

 – To jest bardzo dobry dzień dla Brzegu! Wreszcie doczekaliśmy się tego momentu i jesteśmy przekonani, że to naprawdę duży projekt. (…) To co robi Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna zasługuje na szacunek i uznanie. Jest to dotrzymanie słowa i realizacja polityki rządu. Niech ta inwestycja będzie początkiem złotego okresu dla Brzegu! – powiedział podczas konferencji Marcin Ociepa.

Hala będzie miała powierzchnię ponad 6000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja będzie kosztowała blisko 27 mln zł brutto. Rozpoczęte już prace mają zostać zakończone do końca listopada 2023 roku.

– Strefa konsekwentnie realizuje program budowy hal magazynowo-produkcyjnych, które budowane są z myślą o małych i średnich firmach. Kolejne inwestycje rozpoczniemy 9 lutego2023 r. wWałbrzychu oraz 28 lutego w Jaworzynie Śląskiej – dodaje Piotr Wojtyczka.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty