https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Srebrny medal Jakuba Potońca

Kolejny zimowy sukces UKN Melafir Czarny Bór – Jakub Potoniec zdobył srebrny medal w biathlonowym sprincie podczas 16. Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2023 we włoskim regionie Friuli-Wenecja Julijska 2023 EYOF. 39 miejsce zajął kolejny zawodnik UKN Melafir – Dawid Filip.

– Wysokie miejsce zawdzięczam bezbłędnemu strzelaniu, co do tej pory jeszcze mi się nie zdarzyło – powiedział Jakub Potoniec serwisowi Polskiego Związku Biathlonu. – Czułem się bardzo pewnie na strzelnicy, a to przełożyło się na czas strzelania. Co ważniejsze poszła za tym skuteczność. Strzelnica w Forni Avoltri bardzo mi odpowiada, od pierwszego treningu czułem, że jest to fajny obiekt. (…) O medalu pomyślałem po ostatnim strzale. Nie słyszałem komunikatów spikera, byłem w stu procentach skupiony na swoich zadaniach. Wcześniej nie znałem też żadnego międzyczasu. Dopiero na ostatniej pętli dostałem informację od trenera Roberta Szczepaniaka i naszych serwismenów, że walczę o najwyższe pozycje. Po przekroczeniu linii mety zobaczyłem cyfrę 1 przy swoim nazwisku i wtedy byłem już pewien, że wynik przerósł moje oczekiwania.

Jakub Potoniec zdobył tym samym szósty medal biathlonowej reprezentacji Polski w historii startów w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.

(RED, źródło https://biathlon.com.pl/)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty