https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

245 wolontariuszy będzie kwestowało 29 stycznia na ulicach Wałbrzycha w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W większości gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej będą prowadzone kwesty oraz organizowane imprezy, a zebrane pieniądze w tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy na walkę z sepsą.

Wałbrzych

W Wałbrzychu można już wspierać WOŚP w firmach i instytucjach, które zdecydowały się na wystawienie stacjonarnych puszek. W sumie Wałbrzych ma przyznanych 65 puszek na ten cel. W większości są one już wydane.

– Przygotowania do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwają. 29 stycznia w godz. 14.00 – 20.00 odbędą się koncerty, będzie specjalna strefa zabaw dla dzieci i strefa zdrowia i urody. Nie zabraknie także akcji krwiodawstwa. Na scenie pojawią się uczestnicy konkursu „Wałbrzych ma Talent”. Zagra także grupa Miejskie Granie. Światełko do nieba przygotuje Grupa Ognia „Impuls”! Finał to tradycyjnie także licytacje fantów przekazywanych przez mieszkańców Wałbrzycha i regionu – podkreślają organizatorzy finału WOŚP w Wałbrzychu.

Kino Apollo Wałbrzych dla WOŚP

– Jesteś kinomanem, a tydzień bez wizyty w kinie jest dla Ciebie tygodniem straconym? Jednym z Twoich noworocznych postanowień jest obejrzenie wszystkich znaczących filmowych premier tego roku? A może bywasz u nas tak często, że od dawna masz swój ulubiony rząd i miejsce w sali kinowej a dzień rozpoczynasz od lektury naszego repertuaru? Mamy coś dla Ciebie! Zapraszamy do licytacji złotego biletu do kina Apollo: https://allegro.pl/oferta/zloty-bilet-do-kina-apollo-walbrzych-13157039755 – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu, które jest właścicielem Kina Apollo w Wałbrzychu.

Boguszów-Gorce

– Jacy artyści podczas niedzielnego finału pojawią się na naszych scenach w Szybie Witold w Gorcach i sali widowiskowej w centrali biblioteki Boguszowie? Zaprezentują się oczywiście przede wszystkim mieszkańcy naszego miasta. Ale pojawią się również goście specjalni z zewnątrz – zaprzyjaźnieni z naszym sztabem. W Boguszowie światełko do nieba zapali i oczywiście zaśpiewa Zbyszek Stefański – ,,niekoronowany cesarz” polskiej piosenki z tekstem i piosenki poetyckiej – mówi Marek Dańczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

Czarny Bór

Wolontariusze na Trójgarbie, złoty pociąg, złote serce, lot samolotem, kurs na serowara, domowe wypieki, czarnoborskie pierogi, wiejskie pyszności, czy wolontariusze ze „Skrzydlatej Ferajny” – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez wielkoorkiestrowy sztab w Gminie Czarny Bór.

Już w sobotę (28 stycznia), od rana wolontariuszy spotkać będzie można na najbardziej obleganym turystycznym szlaku, pod Trójgarbem. A po górskich wędrówkach, wielkie orkiestrowe granie przeniesie się na scenę czarnoborskiego centrum kultury.

– 4 lokalne kapele, mnóstwo rockowego grania, fantastyczna atmosfera, fotobudka od Złotej Oprawy i czarnoborskie pyszności. Startujemy o godzinie  16:00, a w programie mocne uderzenie zespołów Hortus, The Light Street i nieco lżejsze brzmienie In The Rush oraz Jacka Świderskiego z zespołem, a to wszystko w asyście wyjątkowych, opierzonych wolontariuszy ze „Skrzydlatej Ferajny”… Brzmi Zachęcająco? Nie można lepiej spędzić weekendu jak tylko ze Sztabem w gminie Czarny Bór”. W niedzielę (29 stycznia) od samego rana, na terenie całej gminy kwestować będzie 20 wolontariuszy. Od godz. 12.00 sołectwo Jaczków, w tamtejszej świetlicy serwować będzie lokalne pyszności. Będzie i swojsko, i domowo, i wykwintnie. Jak przekonują organizatorzy każdy łasuch znajdzie coś dla siebie. A już o godz. 16:00 kolejna porcja rodzinnych, wielkoorkiestrowych atrakcji w czarnoborskim centrum kultury: grupy taneczne „Dzikie Densy” z Czarnego Boru, „Fraszka” z Kamiennej Góry, dziecięce popisy wokalne, pokazy strażackie OSP Czarny Bór, alpakowa zagroda, a na deser swoim głosem zaczaruje wszystkich Aneta Szewczyk z zespołem New Place. A jeśli o czarowaniu mowa, magii też nie zabraknie. Iluzjonista Paweł Kwiecień zabierze publiczność w pełen humoru i zdumienia świat magii. A jeśli ktoś przez te kilka godzin zgłodnieje to będzie miał okazję nasycić swój głód specjałami od koła gospodyń wiejskich i gminnych stowarzyszeń i organizacji. Oczywiście będą też licytacje podczas imprez w sobotę i niedzielę oraz na Allegro  – mówi szefowa sztabu Anita Kałuzińska.

Głuszyca

Sztab #6011 w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy oraz Gmina Głuszyca przygotowali szereg atrakcji na dzień finału. W niedzielę – 29 stycznia – od godzin porannych na ulicach Głuszycy pojawią się kwestujący wolontariusze. Od godz. 8.00 odbędzie się pokazowa kąpiel morsów na urokliwym trzecim stawie w Głuszycy, organizowana przez Klub Dobra Energia Głuszyca. W parku Jordanowskim o godz. 10.00 wraz z lokalnym pasjonatem historii Grzegorzem Czepilem będzie można pójść na rodzinny spacer „szlakiem głuszyckich tajemnic”, a po spacerze napić się aromatycznej kawy i herbaty, na którą zapraszają właściciele „Jadła”.

Finałowe granie w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP rozpocznie się o godz. 15.00 hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wykona Głuszycka Orkiestra Dęta, a potem zagra swój koncert. Około godz.15.30 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej zaprezentują jak fachowo i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Warto przyjść i zobaczyć, jak pomóc drugiemu człowiekowi potrzebującemu pomocy. Około godz. 16 zobaczymy pokaz walk w wykonaniu uczestników klubu Teakwon-do Taipan z Głuszycy, a ok. 16.30 swoje niezwykłe umiejętności zaprezentują tancerze ze Szkoła Tańca Cordex w Wałbrzychu.

Gwiazda wieczoru pojawi się na scenie o godz. 17.00. Będzie to zespół ze Śląska – Maciej Lipina & Ścigani, którzy grają rock i bluesa. Zespół jest oddany temu brzmieniu i od 20 lat koncertuje po całej Polsce. Sekcja rytmiczna wraz z rasowym wokalem i gitarą zagwarantują niezapomniane wrażenia muzyczne. Muzyka „Ściganych” rozbudza emocje, energetyzując publiczność. Będzie się działo! W czasie finału wystąpią także uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala, a także Maria Kuźma – zwyciężczyni konkursu „Wałbrzych na talent”. Będzie także „słodki kącik” prowadzony przez panie z Rady Kobiet w Głuszycy.

– Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale wrzut do puszki wolontariuszy bardzo mile widziany. Zapraszamy! Zagrajmy razem! „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich- dużych i małych”! – podkreślają wolontariusze ze sztabu WOŚP w Głuszycy.

Jedlina -Zdrój

Finałowe granie w Jedlinie – Zdroju rozpocznie się w niedziele o godz. 16.00 w kompleksie Active przy ul. Kłodzkiej. W programie: występy dzieci i młodzieży z sekcji muzycznej przy Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, ruszamy się z sekcją fitness Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, zabawy na lodowisku, koncerty: Katarzyny Nowak, Celtica oraz Silentlive, mecz piłki nożnej: zawodnicy kontra rodzice, ognisko, licytacje, światełko do nieba.

Mieroszów

Gmina Mieroszów rozpoczyna tegoroczny finał WOŚP Orkiestrowym Turniejem Piłki Siatkowej, który odbędzie się w piątek – 27 stycznia o godzinie 17.00w hali sportowej przy ul. Hożej 4 w Mieroszowie, w którym – oprócz drużyn polskich wezmą – udział drużyny z Czech. W sobotę – 28 stycznia o godz. 9.00 organizatorzy zapraszają do hali przy ul. Hożej 4 wszystkich miłośników pomarańczowej piłki na Orkiestrowy Turniej Trójek Koszykarskich, a o godz. 10.00 na Orliku przy ul. Sportowej 4 odbędzie się Orkiestrowy Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Mieroszowski Sztab WOŚP wraz z Niespełnione talenty Mieroszowskiego futbolu dla WOŚP. Będzie to turniej wyjątkowy, ponieważ wezmą w nim udział drużyny we wszystkich możliwych konfiguracjach: juniorzy, seniorzy, oldboje, dziewczęta, chłopcy, Polacy i goście z Czech. A za ogrodzeniem – na mieroszowskim stadionie, na przepięknym niebieskim tartanie, w Orkiestrowym Biegu po Zdrowie, na dwóch dystansach – 3 km i 5 km – rywalizować będą ze sobą biegaczki i biegacze.

Sobotni wieczór będzie jak co roku w Mieroszowie, wieczorem koncertowym. Miłośników dobrego, ciężkiego grania i jednocześnie przewspaniałej atmosfery zapraszamy do Piwnicy pod Zielonym Kotem (ul. Żeromskiego 28) od godz. 19.00. Wystąpią zespoły: On Air (Mieroszów), Nic (Złotoryja), Radcurie (Złotoryja), Mururoa Attäck (Berlin) oraz In The Name Of God (Wałbrzych).

Niedziela, czyli główny dzień 31 Finału WOŚP, zacznie się – jak co roku – orkiestrowym moczeniem się w lodowatej wodzie, organizowanym razem z Morsy Mieroszów. Po orzeźwiających kąpielach zapraszamy do mieroszowskiego Rynku (pl. Niepodległości), gdzie zarówno na dzieci jak i dorosłych, czekać będzie mnóstwo atrakcji i orkiestrowego szaleństwa – występy, tańce, smakołyki, licytacje, niespodzianki, loteria fantowa i wiele, wiele innych.

Oprócz wydarzeń organizowanych w ramach 31. Finału WOŚP w samym Mieroszowie, odbędzie się szereg działań sztabowych przy współpracy z niezawodnymi, wieloletnimi przyjaciółmi WOŚP, a niespodzianki i swoje atrakcje oraz oddzielne wydarzenia szykują m.in. Schronisko PTTK Andrzejówka  w Rybnicy Leśnej, Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjne Jantar-Med w Rybnicy Leśnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Golińsku czy Stowarzyszenie Mieroszów w Górach z Mieroszowa.

– Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólne świętowanie do naszej Gminy Mieroszów. Gminy być może niewielkiej, ale z pewnością gminy ludzi wielkich serc, dla których każdy Finał WOŚP jest niezwykłym świętem, co udowadniacie kochani swoim wsparciem co roku, za co ogromnie dziękujemy – podkreślają wolontariusze z Mieroszowskiego Sztabu WOŚP.

Stare Bogaczowice

– W Gminie Stare Bogaczowice także będzie prowadzona kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 5 wolontariuszy, we współpracy ze Świebodzickim Sztabem WOŚP, dotrze z puszkami do każdego sołectwa naszej gminy. Wolontariuszy spotkamy przy parafiach po mszach świętych oraz na parkingu przy sklepie Stokrotka w Starych Bogaczowicach – mówi Ilon a Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

Szczawno – Zdrój

– 29 stycznia w Uzdrowiskowej Gminie Miejskiej Szczawno-Zdrój, w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można posłuchać muzyki w Teatrze Zdrojowym, gdzie koncerty rozpoczną się o godz. 15.45. W trakcie występów będzie można zjeść najsmaczniejsze ciasto, a ci, co wolą ruch mogą wziąć udział w zawodach pływackich dla dorosłych i dzieci w krytej pływalni Delfinek. W każdym miejscu szczawieńskiego finału będą wystawione puszki WOŚP – zapewniają organizatorzy.

Walim

– Dotarły do nas super gadżety z Głównego Sztabu WOŚP: koszulki, kalendarze, magnesy i wiele innych gadżetów będzie można wylicytować u nas w dniu finału. Szykujcie się! Serdecznie zachęcamy do przekazywania przedmiotów, voucherów i innych fantów na licytacje – mówi Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, w którym finałowa licytacje rozpoczną się 29 stycznia o godz. 18.00, a o godz. 20.00 odbędzie się pokaz światełko do nieba.

Z kolei MotoOrkiestra Świątecznej Pomocy Walim będzie grała w niedzielę w godz.13.00 – 16.30 na parkingu Centrum Kultury i Turystyki ul. Kościuszki 1 w Walimiu.

– Już tylko kilka dni pozostało do motoimprezy, podczas której mnóstwo koni mechanicznych będzie napędzać Wasze wielkie serducha! Po raz kolejny już Walim Rajdowy łączy siły z WOŚP oraz Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, aby dzięki naszej pasji do sportów motorowych uzbierać jak najwięcej pieniędzy i wygrać z sepsą. Bo 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Na Parkingu Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu będzie czekać na Was mnóstwo rajdowych emocji. Jak co roku, przy współudziale naszych wspaniałych przyjaciół, będziemy organizować przejazdy z kierowcami rajdowymi! A będą z nami: Bartłomiej Madziara – Subaru Impreza, Maciej Majczyna – Mitsubishi Evo VI, Jarosław Niedźwiecki – BMW, Mariusz Żurawek – Mitsubishi Evo, Agnieszka i Aleksander Ćwirko – Renault Clio,  Arkadiusz Błażejewski – Subaru Impreza. Do zobaczenia 29 stycznia o godzinie 13.00 w Walimiu! Więcej informacji na http://walimskiehoryzonty.pl/ – zachęcają przedstawiciele grupy Walim Rajdowy.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty