https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rok z Werwą

W 2022 roku w Jedlinie-Zdroju pojawiła się…Werwa! Mowa o nowym Stowarzyszeniu Jedlińska Werwa, które zaczęło swoją działalność w kwietniu. Na uwagę zasługuje fakt, że tej młodej organizacji udało się zrobić bardzo wiele w tak krótkim czasie.

– Już pierwsza inicjatywa Jedlińskiej Werwy, którą była gra plenerowa, pokazała jak duża jest potrzeba realizacji oddolnych inicjatyw, które integrują i aktywizują lokalną społeczność – mówi Ilona Bujalska, prezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

Majowa rodzinna gra terenowa przyciągnęła dziesiątki rodzin nie tylko z Jedliny-Zdroju, ale też z innych miejscowości powiatu wałbrzyskiego. Kolejnym wydarzeniem, które zaskoczyło organizatorów frekwencją, był spacer po Jedlinie-Zdroju z przewodnikiem Jackiem Pielichem. Na wycieczkę z Werwą wyruszyło ponad 100 osób.

– W te sposób zainicjowaliśmy akcję „Powiat eksplorujesz, nagrody otrzymujesz”, dofinansowaną przez Powiat Wałbrzyski. Uczestnicy otrzymali mapki, z którymi zwiedzali najciekawsze miejsca powiatu. W ramach zadania odbyła się także wycieczka dla dzieci do parku linowego i parku dinozaurów w Lubinie. Był też kolejny spacer edukacyjny po lokalnych szlakach wraz z przewodnikiem górskim. Projekt zakończył wspólny piknik rodzinny. To były nasze pierwsze, wspólne wakacyjne inicjatywy. Wszystkie wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dodały nam wiatru w skrzydła i zmotywowały do dalszych działań – cieszy się Dorota Sikora ze Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

A potem były kolejne inicjatywy: wrześniowe grzybobranie czy organizacja kolejnej rodzinnej gry terenowej w ramach „Jedlińskiego dnia sportu” organizowanego przez Gminę Jedlina – Zdrój. Końcem roku, Jedlińska Werwa we współpracy z Fundacją Kalejdoskop Autyzmu zorganizowała bal przebierańców dla dzieci „Straszni – nie Straszni”, który dofinansował Powiat Wałbrzyski. Natomiast w grudniu stowarzyszenie zaprosiło do Jedliny-Zdroju Mikołaja oraz zorganizowało, wraz z Centrum Usług Socjalnych w Jedlinie-Zdroju i innymi podmiotami pożytku publicznego, warsztaty florystyczne „Stroik świąteczny”. Zwieńczeniem roku była akcja „wigilijny posiłek”, podczas której członkowie stowarzyszenia wraz z jego sympatykami dostarczyli kolacje wigilijne dla samotnych i najbardziej potrzebujących mieszkańców Jedliny-Zdroju.

– Zarówno liczba akcji, jak i duże zainteresowanie tymi projektami wynika z zaangażowania oraz doświadczenia osób, które tworzą Jedlińską Werwę. Naszym atutem jest także otwartość na dialog i współpracę z innymi podmiotami, z którymi pozostajemy w stałym kontakcie. I co najważniejsze: słuchamy ludzi i realizujemy ich potrzeby – dodaje Ilona Bujalska założycielka i prezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty