https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wspólne wędrówki szlakiem polsko-czeskiego pogranicza

Gmina Lubawka, we współpracy z czeskim miastem Zaclerz, realizuje projekt „Wspólne wędrówki szlakiem polsko-czeskiego pogranicza”. Głównym działaniem w projekcie jest przeprowadzenie pieszego rajdu polsko-czeskim pograniczem, na dystansie 24 i 60 km.

– Projekt ma na celu ożywienie ruchu turystycznego na polsko-czeskim pograniczu, wzmocnienie więzi pomiędzy partnerami oraz ukazanie piękna naszych terenów. W ramach projektu wyprodukowany zostanie film promujący walory turystyczno- krajoznawcze pogranicza oraz wydana zostanie mapa turystyczna z opisem atrakcji, miejsc godnych uwagi i wartych obejrzenia, znajdujących się na terenach obu partnerów. Głównym działaniem w projekcie jest przeprowadzenie pieszego rajdu polsko-czeskim pograniczem, na dystansie 24 i 60 km. Rajd odbędzie się dnia 14 stycznia 2023 roku ze startem i metą na stadionie miejskim w Lubawce.  Informujemy, że uruchomiliśmy zapisy na styczniowy rajd. Szczegóły w regulaminie. Serdecznie zapraszam do udziału – mówi Ewa Kocemba, burmistrz Lubawki.

Projekt pn. „Wspólne wędrówki szlakiem polsko-czeskiego pogranicza” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

(MZ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty