https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sportowe sukcesy uczniów I LO

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu odnoszą sukcesy nie tylko w konkursach naukowych i artystycznych. Wśród nich jest także wielu utalentowanych sportowców.

Reprezentacja I LO w Wałbrzychu wzięła udział w finale IX Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, do którego zakwalifikowało się 450 uczniów z całej Polski. Drużynowo reprezentanci „Jedynki” zajęli 3, a pięcioro uczniów zdobyło tytuł laureata: Kacper Gawron (klasa 4 DP) – 3 miejsce, Krzysztof Stasiński (2a) – 6 miejsce, a pozostali laureaci to: Julia Chryplewicz (4 DP), Kacper Frąckowiak (4 a) i Michał Stander (3 c). Za zajęcie 3 miejsca, I LO otrzymało komplet strojów sportowych.

– Kolejny rok z rzędu nasi uczniowie zajmują miejsce na podium. Przypomnę, że w ubiegłym roku szkolnym było to miejsce I, a w nagrodę uczniowie otrzymali voucher na wycieczkę do Berlina. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekującej się nimi Violetcie Kruczkowskiej – podkreśla Beata Urbaniak, wicedyrektor I LO w Wałbrzychu.

Na podium w Hiszpanii

Jakub Mularz – uczeń klasy I c w I LO w Wałbrzychu  – stanął na 3 miejscu podium w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do „Spanish Fite Open” w Hiszpanii. W zawodach brało udział ponad 500 zawodników z 10 krajów.

– To największy sukces tego młodego zawodnika. Kuba, który trenuje od 4 lat w klubie Taipan Taekwon-do w Wałbrzychu, zdobył już medale w mistrzostwach Polski w taekwondo 2021 roku, złoty medal w technikach specjalnych oraz srebrny medal w układach formalnych w mistrzostwach Dolnego Śląska 2022, które odbyły się w wałbrzyskim Aqua – Zdroju. W 2022 roku został powołany do kadry narodowej taekwondo. Kuba godzi naukę z treningami i otrzymał stypendium prezydenta Wałbrzycha za osiągnięcia w nauce za rok szkolny 2021/2022 – wylicza wicedyrektor I LO i dodaje:

– W I LO mamy wiele sportowych talentów, a kolejnym z nich jest Jakub Abramek – uczeń klasy 1 b. Jego największe osiągnięcia to: 3 miejsce na górskich szosowych mistrzostwach Polski w 2021 r., 5 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie szosowym, 2 miejsce w challengu na Dolnym Śląsku, 1 miejsce w 2 etapie XXXII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego, powołanie do kadry narodowej na wyścig Triptyque Ardennais Cadet 2022.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty