https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Opłatek u Sybiraków

W siedzibie Koła Związku Sybiraków w Wałbrzychu zostało zorganizowane połączone spotkanie opłatkowe wałbrzyskich Sybiraków i członków Związku Inwalidów Wojennych.

– Gościem specjalnym tego spotkania była wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska, która w imieniu prezydenta Romana Szełemeja i własnym przekazała wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze świąteczne życzenia oraz prezenty specjalne przygotowane przez Urząd Miejski w Wałbrzychu w postaci świątecznych paczek. Zebrani podzielili się opłatkiem i wysłuchali najnowszego wiersza mojego autorstwa „Boże Narodzenie 2022” – relacjonuje Wacław Kwieciński, sekretarz Koła Związku Sybiraków w Wałbrzychu. – Naszą siedzibę odwiedziła również przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 6, przynosząc piękne kartki świąteczne, które zostały przygotowane przez uczniów tej placówki. Serdecznie za nie dziękujemy. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze przy kawie, herbacie i cieście świątecznym. Serdecznie dziękujemy włodarzom miasta i wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu za przygotowanie tak wielu paczek dla naszych podopiecznych oraz życzymy zdrowych, szczęśliwych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia – dodaje Wacław Kwieciński.

Sybir utrwalony w kadrze

Do 15 stycznia 2023 r. w Sali Wystawowej Mieroszowskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę „Sybir – utrwalone w kadrze. Zapamiętane w obrazach”.

– Zbieramy dokumenty, zdjęcia i pamiątki osób, które przeszły „Piekło Sybiru”, a mieszkały w Gminie Mieroszów. Chcemy przygotować okolicznościową wystawę i przypomnieć ich sylwetki. Mieszkali obok nas, byli naszymi znajomymi i sąsiadami. Przez wiele lat nie mogli mówić o tym co przeszli na Syberii. Wspólnie z Zarządem Koła Sybiraków w Wałbrzychu pragniemy to przypomnieć – dodaje Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

(RED, fot. W.Kwieciński)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty