https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Policjanci zagrali dla hospicjum

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w zagrała charytatywny koncert na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Występ przygotowany został w Kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Starych Bogaczowicach.

– Koncert odbył się w piątkowy wieczór w kościele parafialnym w Starych Bogaczowicach. Całemu wydarzaniu przyświecał wyjątkowo szczytny cel – zbiórka funduszy na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Zgromadzeni goście mieli okazję do wysłuchania kolęd i pieśni bożonarodzeniowych oraz kilku utworów świeckich. Występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą kapelmistrza podinsp. Adama Witiwa wzbudził zachwyt słuchaczy i został nagrodzony gromkimi brawami. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym przedsięwzięciu. Wszystkim, którzy przybyli na wydarzenie i wsparli to przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy – podkreśla aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Żywnościowy SOS

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu zakwalifikowało się do programu Fundacji Biedronki „Żywnościowy SOS”.

– Celem programu jest wzmocnienie instytucji oferujących pomoc w formie żywnościowej lub w formie schronienia, a także poprawa jakości oraz zasięgu świadczonej pomocy osobom w kryzysie. W ramach projektu otrzymaliśmy e-Kod o wartości 24 tysięcy złotych na zakupy do sieci sklepów Biedronka. Dziękujemy za dostrzeżenie potrzeb naszych podopiecznych. Warto dodać, że całkowita wartość wsparcia z programu „Żywnościowy SOS” dla 80 podmiotów to ponad 5 mln zł. To pomoc na miarę czasów i potrzeb pogarszającej się rzeczywistości, w której takie organizacje, jak my starają się dbać o to, by ta rzeczywistość była choć trochę jaśniejsza. Wsparcie z Fundacji Biedronki to dla nas zarówno wyróżnienie, ale też gest poparcia, zrozumienia oraz realnej pomocy, która szybko znajdzie swoich odbiorców. To wsparcie naszej działalności, propagującej od lat krzewienie idei niesienia kompleksowej, profesjonalnej i nieodpłatnej pomocy – mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, które prowadzi Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty