https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

OKiS zaprasza: koncert „Kolęda jest kobietą”

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego zaprasza na koncert „Kolęda jest kobietą”.

Projekt ten na co dzień i od święta tworzą cztery znakomite instrumentalistki: Kasia Pakowska – głos, bębny obręczowe, instrumenty perkusyjne i klawiszowe; Joanna Dudkowska – gitara basowa; Aleksandra Awtuszewska – wiolonczela; Małgorzata Marciniak – instrumenty perkusyjne. Od 2016 roku zespół występował na wielu scenach w Polsce. Swymi koncertami przypominają pierwotne znaczenie kolęd, które miały na celu sprowadzić dobry los na gospodarzy przyjmujących kolędników. Tu gospodarzem jest publiczność w miejscach, w które kobiecy kwartet jest zapraszany. Artystki odwdzięczają się muzyką zagraną z taką energią, która natychmiast udziela się uczestnikom koncertu. Usłyszymy autorskie aranżacje znanych kolęd: „Wśród nocnej ciszy”, „Biegnę z rana zmordowana”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Oj maluśki maluśki”, „Cicha noc” czy „Przybieżeli do Betlejem”.

Koncert odbędzie się 14 grudnia 2022 r., godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej przy ul. Piłsudskiego 60 w Jeleniej Górze. Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-673-koleda-jest-kobieta-82685?id=441705#overall.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty