https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biegali dla hospicjum

361 biegaczy wystartowało na dystansie 5 km w III Biegu Mikołajowym dla Hospicjum w Wałbrzychu. Podobna liczba uczestników wzięła udział w rywalizacji dzieci. Biegowi towarzyszyła loteria fantowa i kiermasz wypieków. Cały dochód z biegu został przeznaczony na wsparcie podopiecznych Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

– Za nami niezwykły III Bieg Mikołajowy dla Hospicjum. Bieg, którym dowodziła radość we własnej osobie. Radość namalowana na twarzach i sercach uczestników, organizatorów, wolontariuszy, pracowników, a przede wszystkim podopiecznych naszego wyjątkowego hospicjum. Po raz kolejny było warto – dziękujemy Wam wszystkim. Tym, których głowy są pełne pomysłów ożywiających nasze hospicjum oraz tym, którzy te pomysły potrafią wcielić w życie. Wszystkim niezastąpionym organizatorom, wolontariuszom i oczywiście uczestnikom, którzy już kolejny rok stają na starcie naszego biegu, zapraszając do niego kolejne osoby. Dziękujemy wszystkim , którzy wsparli nasz pomysł, pomagając finansowo lub organizacyjnie. Dziękujemy za atmosferę współpracy, radości i poczucia sensu wysilania się za cenę choćby jednego uśmiechu! – podkreślają przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu, którzy byli współorganizatorami biegu wraz z LKS Unia Bogaczowice i OSP Stare Bogaczowice. A ciepły posiłek dla wszystkich biegaczy ufundowały Kopalnie Surowców Skalnych Bartnica.

Rywalizacji biegaczy towarzyszył kiermasz słodkich wypieków, przygotowanych przez wolontariuszki z Wałbrzycha i Koło Gospodyń Wiejskich z Lubomina oraz uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Wszystkie słodkości zostały sprzedane, podobnie jak losy na loterii fantowej. Za każdym losem kryła się nagroda – niespodzianka, a po zakończeniu biegu wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody główne: 1 tona koksu (ufundowana przez Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria w Wałbrzychu), złoty pierścionek z brylantem (ufundowany przez Zakład Złotniczy Bogusława Golińskiego w Wałbrzychu), tort (ufundowany przez Cukiernię Świerczyński w Wałbrzychu) i hatka z piernika (ufundowana przez Piekarnię Frąckowiak w Wałbrzychu).

Wyniki biegu na 5 km

Mężczyźni

1. Paweł          Pawlik            Wałbrzych

2. Kamil          Łyczkowski    Wałbrzych

3. Stanisław    Kowalski        Dziećmorowice

Kobiety

1. Joanna        Nowacka         Wałbrzych

2. Paulina       Kożuch           Czarny Bór

3. Katarzyna   Mitro              Kamienna Góra

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty