https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czy warto było ? Czwarty singiel Nullizmatyka

Nullizmatyk w najnowszym singlu rozlicza się z przeszłości, stawiając bardzo ważne pytanie: czy było warto, czy warto było?

„Czy warto było..” to czwarty singiel promujący album Nullizmatyk // Tyran „Zabójca Królowej”. Oficjalna premiera płyty „Zabójca Królowej” odbędzie się 16 grudnia 2022 r. Za warstwę muzyczną kawałka odpowiada Tyran. „Zabójca Królowej” to drugie po „SPG Dystrykt” oficjalne solo Nullizmatyka. Głównym producentem krążka jest Tyran. Brzmienie i klimat płyty utrzymany jest w stylistyce klasycznego hip hopu lat 90. W wielu numerach na płycie pojawia się żywy bas, który wyszedł spod ręki Rafała Boryckiego (Lao Che).

Miksem i masteringiem całego albumu zajął się Eprom. „Zabójca Królowej” to emocjonalna podróż przez życie rapera. Liryka bogato okraszona metaforami, przeplata się z wyrazistym przekazem, co czyni teksty Nullizmatyka na tyle uniwersalne, że każdy słuchacz jest w stanie odnaleźć w nich sporą cząstkę siebie. Oczywiście na albumie nie zabraknie chropowatego stylu, wyszukanych rymów, techniki, unikatowego flow na samplowanych bitach oraz mocnej braggi, czyli tego do czego Nullizmatyk zdążył nas już przyzwyczaić w swojej twórczości.

Pierwotnie album „ZK” nosił nazwę „Zabójcza Królowa” i był praktycznie w całości stworzony na samplach zespołu Queen. Niestety Królowa nie wyraziła zgody na prawa autorskie do sampli użytych przez Tyrana i Nullizmatyka. Wynikiem czego prawie cały album został wyprodukowany po raz drugi, a sample Queen zostały zastąpione innymi.

Nullizmatyk – Czy warto było.. (prod. Tyran): https://www.youtube.com/watch?v=bz9okMdVvIc

(PK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty