https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mikołaj tuż tuż

Dzieci z gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej z niecierpliwością oczekują na spotkanie z Mikołajem. Poniżej mikołajowy rozkład jazdy.

Boguszów – Gorce

– W niedzielę Mikołaj wraz z niezawodnymi pomocnikami odwiedzą dzielnice naszego miasta. Spotkania z Mikołajem rozpoczną się o godz. 14.00 przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorcach, a zakończą około godziny 21.00 na ulicy Kościuszki. Szczegóły na grafice poniżej – zachęcają organizatorzy Mikołajkowej Parady Strażaków w Boguszowie – Gorcach.

Czarny Bór

– 6 grudnia tuż, tuż więc już dziś zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Czarny Bór na spotkanie z Mikołajem oraz uroczyste odpalenie światełek na gminnej choince. Spotykamy się 6 grudnia o godz. 17.00 na Skwerze Olimpijczyków. To będzie magiczny wieczór, pełen prezentów i niespodzianek – zapowiada Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+Centrum Kultury w Czarnym Borze. Organizatorami imprezy są: Wójt Gminy Czarny Bór i Biblioteka+Centrum Kultury w Czarnym Borze, a sponsorami: Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A. i Nadleśnictwo Wałbrzych.

Głuszyca

– Zapraszamy dzieci do udziału w animacjach i atrakcjach podczas zabawy mikołajkowej: w sobotę 3 grudnia w godz.16.00 – 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy oraz 6 grudnia w godz. 16.00 – 19.00 w świetlicy wiejskiej w Kolcach – mówi Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP w Głuszycy. – Warunkiem koniecznym udziału dziecka zabawie jest wypełnienie, podpisanie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego. Formularz jest do pobrania ze strony internetowej CK-MBP w Głuszycy, będzie dostępny także w dniu wydarzenia. Dzieci poniżej 6 roku życia muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej. Wstęp na zabawę mikołajkową jest bezpłatny. Zadanie jest dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – dodaje Sabina Jelewska.

Jedlina – Zdrój

Stowarzyszenie Jedlińska Werwa zaprasza dzieci na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia na sali przy ul Tuwima w Jedlinie-Zdroju. Spotkanie podzielone zostanie na dwie grupy wiekowe. W godz. 16:00-18:00 Mikołaj spotka się z maluszkami do lat 5. Starsze dzieci odbiorą swoje paczki w godz. 18:00-20:00.

– Co należy zrobić aby Twoje dziecko wzięło udział w wydarzeniu? Należy wypełnić formularza dostępnego pod linkiem: https://tiny.pl/wdg4g

 oraz dokonać wpłaty w kwocie 20 zł za każde dziecko do 2 grudnia (data wpływu na konto) z dopiskiem „darowizna Mikołaj 2022” na nr konta 09 1600 1462 1805 6635 7000 0001, a także dostarczyć prezent na adres podany w wiadomości prywatnej. Więcej informacji w regulaminie w formularzu zapisów – mówi Ilona Bujalska, prezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

Mieroszów

Burmistrz Mieroszowa, Rada Miejska Mieroszowa oraz Mieroszowskie Centrum Kultury zapraszają dzieci z Gminy Mieroszów na spotkanie z Mikołajem. W programie imprezy, która rozpocznie się 6 grudnia o godz. 15.30 w mieroszowskim Rynku jest przywitanie Mikołaja, zabawa z Oliverem, gorące kakao i wiele innych atrakcji.

Stare Bogaczowice

W Gminie Stare Bogaczowice Mikołaj będzie krążył kilka dni. Zacznie już od najbliższego piątku w sołectwie Stare Bogaczowice – 2 grudnia o godz. 17:00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej odbędzie się zabawa mikołajkowa z animacjami i konkursami. Tego samego dnia w godz. 15:00-18:00 wspólna zabawa i warsztaty mikołajkowe czekać będą na dzieci z sołectwa Cieszów.

3 grudnia o godz. 15:30, przy świetlicy wiejskiej, Mikołaj spotka się z dziećmi z sołectwa Jabłów.

Sołectwo Struga zaprasza na mikołajkowe warsztaty świąteczne w dniu 8 grudnia o godz. 17:00 do świetlicy wiejskiej.

9 grudnia o godz. 18:00 mikołajkowe spotkanie odbędzie się przy świetlicy wiejskiej w sołectwie Chwaliszów.

11 grudnia Święty Mikołaj zawita do sołectwa Gostków gdzie o godz. 12:15 rozda prezenty w Kościele Parafialnym.

Świebodzice

6 grudnia Mikołaj zjawi się w Rynku w Świebodzicach aby malować uśmiech na twarzach dzieci. Mikołajki w Świebodzicach rozpoczną się o godzinie 15.30 przed ratuszem. Dla najmłodszych uczestników prowadzone będą animacje, a burmistrz Paweł Ozga tradycyjnie rozświetli choinkę miejską.

– Na kolejny etap zabawy zapraszamy do hali sportowo-widowiskowej, gdzie już od godz. 16.30 wspólnie bawimy się w rytmie świątecznych przebojów. Tanecznych kroków uczyć będzie niezastąpiona ekipa z Klubu Senior +, a o piękną oprawę muzyczną zadbają uczestnicy sekcji muzycznej Miejskiego Domu Kultury. Na koniec rozstrzygnięte zostaną dwa miejskie świąteczne konkursy na najładniejszą ozdobę oraz e-kartkę bożonarodzeniową. Uwaga! Mieszkańców na zabawę w hali OSiR-u zawiezie specjalny świąteczny autobus miejski – podkreśla Paweł Ozga.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Świebodzice, Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice, ZGK Świebodzice.

Szczawno – Zdrój

Teatr Zdrojowy w Szczawnie – Zdroju zaprasza na Mikołajki z Centrum Uśmiechu, które odbędą się 6 grudnia o godz. 11.00. Bilety w cenie 20 zł dostępne w biurze Teatru Zdrojowego.

– Centrum Uśmiechu – twórcy takich hitów jak Gruszka czy Olimpiada w Jarzynowie. Na swoim koncie mają blisko 900 zagranych koncertów w kraju i za granicą, wydanych 6 płyt, 10. teledysków oraz występy na największych trasach koncertowych w naszym kraju – Lato z Radiem, Złote Przeboje na Wakacjach czy Mamy Maj z Radiem Zet, a także scenach, m.in.: Sala Kongresowa, Klub Muzyczny Stodoła, Hala na Torwarze czy Gdynia Arena. W programie „Na zimowy czas” biorą udział trzy postaci – Jagoda, Truskawka oraz Pan Orzeszek. Tematyka show budowana jest wokół świątecznego klimatu, dlatego też kilka piosenek ma charakter świateczno-zimowy. Część utworów ma charakter interaktywny, co skłania całą publiczność do czynnego udziału w koncercie. Oczywiście, podczas koncertu nie może zabraknąć największych hitów zespołu, takich jak Gruszka czy Olimpiada w Jarzynowie. W przerwach między piosenkami artyści przeprowadzają konkursy nawiązujące do tematyki imprezy – mówi Mirosław Kowalik, dyrektor Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju.

Walim

– Przed nami Mega Mikołajkowa Zabawa. Zapraszamy 6 grudnia o godzinie 18.00 do Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. W programie są między innymi: konkursy, poczęstunek, występ taneczny Sowa Dance Studio – wylicza Adam Hausman, wójt Gminy Walim.

Wałbrzych

– Mikołaj ponownie 6 grudnia zasiądzie w swoim fotelu, przy kominku w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. Popijając ciepłe mleko i zajadając czekoladowe ciasteczka będzie czekał na dzieci. Te grzeczne oczywiście! Rodzice, nie czekajcie! Umawiajcie spotkania z Mikołajem! 6 grudnia pokój świętego Mikołaja będzie dostępny tylko dla umówionych wizyt! Nasza oferta dotyczy specjalnych warsztatów i spotkania z Mikołajem. Opłata 25 złotych dotyczy dziecka. Dorosły nie płaci, jest wsparciem dla malucha. Oferta obejmuje warsztaty zdobienia pierników, a później spotkanie ze świętym, który wręczy prezenty. Rodzic musi wcześniej dostarczyć do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury prezent, który zostanie przez Mikołaja wręczony. W czasie spotkania można oczywiście robić pamiątkowe zdjęcia. Świętemu, jak zawsze, towarzyszyć będą jego wierne Elfy i Rudolf. Rudolf przez ostatni rok pracował w kuchni Mikołaja i w tym roku zaprosi Was do wspólnego zdobienia pierników choinkowych. Zapraszamy do zakupu biletów na to niezwykłe spotkanie. Zakupu biletu – można dokonać pod adresem – https://tiny.pl/wdksh – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty