https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Centrum Nauki Kopernik uczy w Wałbrzychu

Klaster Edukacyjny INVEST in EDU, działający przy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”, zaprosił do Wałbrzycha edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. W budynku D wałbrzyskiej filii Politechniki Wrocławskiej otwarta została tymczasowa, interaktywna wystawa dedykowana przede wszystkim uczniom szkół podstawowych. Jej uczestnicy mogą w praktyczny sposób, przez eksperymenty, poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.

Podczas zwiedzania uczniowie mają możliwość samodzielnego eksperymentowania i odkrywania praw nauki. W każdej chwili mogą także zwrócić się z pytaniami do obecnych na miejscu edukatorów, którzy są doskonale przygotowani nie tylko do opowiadania o nauce, ale i angażowania dzieci w interaktywne naukowe zagadki-zabawy. Po wizycie każdy uczestnik otrzymuje przygotowany specjalnie dla nich „Poradnik młodego naukowca”, zawierający instrukcje doświadczeń do samodzielnego wykonania w domu.

W inauguracyjnym zwiedzaniu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Rektor Politechniki Wrocławskiej profesor Arkadiusz Wójs oraz Dyrektor Wałbrzyskiej Filii dr inż. Andrzej Figiel.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich zwiedzających jest zorganizowana przez Klaster INVEST in EDU Strefa VR, w której młodzież ma okazję zapoznać się z możliwościami wirtualnej rzeczywistości, która wykorzystywana będzie w nowo powstającym Centrum Szkoleniowym INNOVATION PARK. Jego działalność koordynowana będzie przez WSSE.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających codziennie do 1 grudnia w budynku D filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu przy ulicy Armii Krajowej 78 w godzinach:

  • środa 8:00-15:00
  • czwartek 8:00-13.30

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty