https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Fotografia z Kocka

104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu uczcili spektaklem teatru szkolnego pt. „Fotografia z Kocka”.

Sztuka w reżyserii Sylwii Aftyki-Łody została wystawiona w Auli I LO im. Prof. Marty Gąsiorowskiej aż cztery razy.

– Kock to stare miasto. Ludzie w Kocku znają się bardzo dobrze, wiedzą o sobie niemal wszystko – nie, żeby tam od razu plotkowano, lubią rozmawiać, a że o innych – to już inna sprawa. Mieszka to Sura Koza, Chajka Karo i Dawid Nowensztern, Mosze Karo też, Sara Ejsman, Jonasz, Szaweł, Edna, Hila, Lea, Nama, Raja, Ejtan,  Erez, Nina, Chaja. W Kocku jest dużo sklepów, znajduje się także Jesziwa, cmentarz, bożnica, jest i cadyk – rebe Menachem Mendel Morgenstein. Kock to stare miasto. Ludzie w Kocku znali się bardzo dobrze… Idealny spektakl na obecne czasy i tyle ważnych kwestii: uprzedzenia, odrzucenie, wykluczenie, eksterminacja… Serdecznie gratulujemy pani reżyser, twórcom i aktorom spektaklu, który poruszył (ale nie przytłoczył pomimo niezwykle ważnej tematyki), uwrażliwił oraz zachęcił do głębokich refleksji, stał się przyczynkiem do wielu niezwykle ważnych dyskusji na lekcjach – mówi Beata Urbaniak, wicedyrektor I LO w Wałbrzychu.

Spektakl „Fotografia z Kocka” przygotowali:

scenariusz i reżyseria: Sylwia Aftyka-Łoda

opracowanie muzyczne: Marcin Olkowski

współpraca: Sylwia Sobieraj-Borowiec (scenografia), Roman Kuliniak (akcent), Rafał Wójcik (fotografia, oprawa multimedialna)

dźwięk i światło: Nikola Polit, Kacper Wieczorek, Maria Gumulak (muzyka, grafika)

operator multimediów: Karol Ziubrzycki

wystąpili: Jagoda Jaworek, Wiktoria Malinowska, Stella Mandziak, Julia Panek, Maciek Piechowiak, Wiktoria Sadłoń, Milena Staś, Wiktoria Szczawińska, Julia Tietz, Nadia Wątor, Aleksandra Wisz, Oliwia Wróblewska.

pomoc: Martyna Chanyszkiewicz, Hania Szulc, Kacper Frąckowiak, Miłosz Żdżański.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty