https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Weekendowe zwiedzanie za pół ceny

Trwa ogólnopolska akcja Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny, w której udział biorą między innymi Podziemne Miasto Osówka, Sztolnie Walimskie, zamek Grodno w Zagórzu Śląskim oraz Stara Kopalnia, zamek Książ i Palmiarnia w Wałbrzychu. To wyjątkowa okazja do zwiedzenia najważniejszych zabytków regionu po wyjątkowo przystępnej cenie.

W dniach 25-27 listopada 2022 można zwiedzić z biletem tańszym o 50%: zamek Książ z systemem audioguide: bilet normalny kosztuje 24,50 zł, a bilet ulgowy 19,50 zł oraz palmiarnię w cenie: bilet normalny za 9,50 zł, a ulgowy z 7,50 zł. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie www.ksiaz.walbrzych.pl.

– To już ostatnia okazja aby wałbrzyską industrialną perłę zakładów przemysłu ciężkiego zobaczyć z przewodnikiem za bilet o 50% tańszy.  Za jedyne 17 zł bilet normalny i 13 zł ulgowy zobaczą Państwo całą kopalnię od dołu, z góry i od wewnątrz. Pod opieką przewodnika górnika zobaczyć można budynek łaźni, lampiarni, nadszybia, cenną maszynownię, podziemne sztolnie oraz zerknąć na okolicę z wieży widokowej. Niemal dwie godziny górniczego świata w znacznie obniżonej cenie. A w sobotę tradycyjne Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Początek zabawy o godzinie 19.00. Bilety są jeszcze dostępne – mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

Podziemne Miasto Osówka także zaprasza do zwiedzania za pół ceny w dniach od 25 do 27 listopada 2022 r. A na 26 listopada 2022 r. przygotowana została także wyjątkowa oferta dla mieszkańców Gminy Głuszyca: bilet na trasę historyczną w cenie 5 zł! Wystarczy okazać dokument tożsamości wydany przez Burmistrza Głuszycy. Obiekt można zwiedzać w godzinach od 10.00 do 15.00.

– Co powiecie na weekend za pół ceny w zamku Grodno? W dniach 25-27 listopada bilety do naszego zamku kupicie w cenach: normalny – 13 zł, a ulgowy – 10 zł. Akcją „Weekend za pół ceny” objęte są także Sztolnie Walimskie – mówi Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty