https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Drugi milion dla Antosia

Trwa wielka mobilizacja mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej, którzy pomagają rodzicom Antosia Sobeckiego ze Świebodzic w zbiórce pieniędzy na kosztowną operację serca chłopczyka. Do końca tego roku trzeba uzbierać kolejny 1 milion złotych na operacje w Genewie. W ten weekend pieniądze będą zbierane w sobotę na wałbrzyskim Podzamczu oraz podczas niedzielnych biegów w Świebodzicach.

Fota dla Antosia

– Hej, mieszkańcy Podzamcza i całego Wałbrzycha! Zapraszamy Was serdecznie do udziału w akcji „Fota dla Antosia”. To będzie szybka akcja. Im nas więcej, tym lepiej. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję znaleźć się na zdjęciu, które z drona zrobi Wam Marcin Bielec, pomysłodawca akcji. Ale ponieważ nie ma nic za darmo, to my przyjdziemy po Waszą kasę z puszkami, do których wrzucicie nam jedyne 10 zł od osoby za udział w zdarzeniu, oczywiście nie pogniewamy się, jeśli ktoś da więcej. Zebrane pieniądze zasilą konto Antosia Sobeckiego ze Świebodzic na Siepomaga. Antoś ma dwa latka i potrzebuje pilnej operacji serducha, inaczej… Zatem dronem lecimy po milion dla Antosia. Bądźcie z nami w sobotę, 19 listopada o godzinie 13.00 przy fontannie na Podzamczu. Zamówcie piękną pogodę, bierzcie drobne do kieszeni, uśmiech na twarze i przybywajcie tłumnie. Dorośli, dzieci, im nas więcej, tym lepiej. Podzamcze słynie ze staropolskiej gościnności, zatem wszyscy wałbrzyszanie będą mile widziani – podkreślają organizatorzy akcji „Fota dla Antosia”.

Biegacze też pomagają

W najbliższą niedzielę, 20 listopada, podczas biegu „Świebodzicka Piątka&Dycha” przeprowadzona zostanie zbiórka do puszki na rzecz Antosia Sobeckiego (zbiórka publiczna 2022/4526/KS). Organizatorzy wydarzenia, czyli KS GVT wraz z partnerami, uczestnikami oraz gośćmi wesprą kolejny etap kwesty licząc, że zgromadzone pieniądze pozwolą 2-letniemu mieszkańcowi Świebodzic wyjść zwycięsko z walki o zdrowie. Antoś cierpi na ciężką wadę serca, HLHS (zespół hipoplazji lewego serca).

– Zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców Gminy Świebodzice i okolic, do czynnego udziału w zbiórce. Wolontariusze z puszkami zbierać będą datki w Rynku w Świebodzicach od godz. 10.30, kiedy to na biegową trasę wyruszą pierwsi zawodnicy – dzieci od 2. roku życia. Będzie także można wesprzeć zbiórkę kupując specjalnie upieczone na tę okazję ciasta. Na wszystkich, którzy w niedzielę pojawią się w Rynku w Świebodzicach czekać będzie szereg atrakcji, w tym słodki poczęstunek, ale przede wszystkim sportowe emocje, które zapewnią biegacze z całej Polski. A więcej informacji na temat dzielnego Antosia znaleźć można na oficjalnej stronie zbiórki oraz na Facebooku: www.siepomaga.pl/antos-serduszko, www.facebook.com/profile.php?id=100086269291677 – mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

W niedzielny biegu wystartuje także… Antoś Sobecki!

– Pobiegniemy razem na dystansie 5 km. Oczywiście Antek w wózku – podkreśla Łukasz Sobecki, ojciec chłopca.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty