https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

INVEST – PARK 10. Górski Bieg Niepodległości , czyli święto niepodległości i biegania

W trakcie świątecznego weekendu kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości celebrowano na wiele sposobów – również na sportowo. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach odbył się już dziesiąty raz i trudno w Gminie Nowa Ruda wyobrazić sobie obchody 11 listopada bez tej imprezy. Jak zwykle było biało – czerwono, patriotycznie i radośnie.

Bieg już dawno przestał być wydarzeniem lokalnym i stale przyciąga uczestników z całej Polski. Biegacze doceniają bardzo dobrą organizację imprezy, malowniczą i wymagającą trasę oraz – co najważniejsze – połączenie sportowej rywalizacji z obchodami ważnego święta dla wszystkich Polek i Polaków. Do tego zawsze w Świerkach jest bardzo mocna obsada, ponieważ na starcie staje z reguły czołówka polskich biegaczek i biegaczy górskich. To z kolei wiąże się z wysoką pozycją GBN w rankingu polskich biegów górskich i skalą punktacji Ligi Biegów Górskich Attiq.

INVEST – PARK 10. Górski Bieg Niepodległości wygrał Bartłomiej Wojsław (GLKS Marcinowice) przed Radosławem Bońcem (Nadleśnictwo Lipinki/ 140minut.pl) i Danielem Żuchowskim. W rywalizacji kobiet kolejne zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Karolina Dul (Family Team), wyprzedzając na mecie Urszulę Paprocką (Nowa Huta Team) i Alicję Białobłocką.

W świątecznym biegu wystartowało 350 osób. Na mecie czekały medale, ciepły posiłek, słodkie wypieki i gorąca herbata oraz czekoladowa fontanna – specjalnie z okazji dziesięciolecia biegu. Głównymi organizatorami INVEST – PARK 10. Biegu Niepodległości w Świerkach są Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kłodzkich. Sponsorem tytularnym była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST – PARK”.

To jeszcze nie koniec biegowych emocji w Gminie Nowa Ruda i Górach Sowich. W najbliższą sobotę, 19 listopada, odbędzie się 3. Półmaraton Górski „Orzeł” i Gala Biegów Górskich Attiq, czyli ostatni bieg z punktami do Ligi Biegów Górskich i uroczyste podsumowanie i zakończenie sezonu biegów górskich w Polsce.

Szczegóły i zapisy do biegu: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6881&dark.

(BK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty