https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

INVEST – PARK 10. Górski Bieg Niepodległości

Listopadowe, świąteczne bieganie w Świerkach w Gminie Nowa Ruda, czyli INVEST – PARK 10. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach, zaplanowane zostało oczywiście na 11 listopada 2022 r. o godzinie 11.00.

INVEST – PARK 10. Górski Bieg Niepodległości to niezwykle malownicza i widokowa trasa, poprowadzona przez Wzgórza Włodzickie, które – między innymi dzięki temu biegowi – zostały krajoznawczo odkryte na nowo, stając się bardzo popularnym celem spacerów i wycieczek (również biegowych). Odbudowanie wieży widokowej na Górze Włodzickiej jeszcze tej popularności przysparzyło. I właśnie takie atrakcje czekają na tych wszystkich, którzy w jubileuszowym biegu w Świerkach wystartują. Bieg odbędzie się na dystansie 10 km, a jego trasa wiedzie przez rozległe, grzbietowe, widokowe polany, które gwarantują wspaniałe panoramy na wszystkie cztery strony świata. Warto będzie też oczywiście od czasu do czasu spojrzeć pod nogi, bo wygodna, polna droga potrafi zamienić się nagle w krętą, wąską, pełną korzeni ścieżkę – przecież to wymagający górski bieg. Mimo radosnej, świątecznej atmosfery, będzie również czas i miejsce na zaciętą sportową rywalizację – zwłaszcza, że to jedna z ostatnich okazji do zdobycia punktów w klasyfikacji generalnej Ligi Biegów Górskich Attiq.

Zapisy online jeszcze są dostępne i aby się zarejestrować, należy odwiedzić stronę pod poniższym linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6663?dark=0

Jeśli ktoś nie zdąży – będzie mógł się również zapisać w dniu zawodów. Październik organizatorzy zakończyli z liczbą ponad 250 zgłoszonych zawodniczek i zawodników! Baza zawodów znajdować się będzie w Świetlicy Wiejskiej w Świerkach przy drodze Wałbrzych – Nowa Ruda – Kłodzko. Organizatorami są Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kłodzkich.

Po więcej informacji zapraszamy na https://biegajwgorachsowich.pl oraz na https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich.

(ED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty