https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Strefa Aktywności Gospodarczej w Głuszycy

Dobiega końca budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Głuszycy. Do dyspozycji przedsiębiorców będą ponad trzy hektary gruntu przygotowanego do prowadzenia inwestycji. Projekt został dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

16 września 2021 roku, w Urzędzie Miejskim w Głuszycy, burmistrz miasta Roman Głód podpisał umowę z firmą Budosprzęt – Wałbrzych Sp. z o.o. na przygotowanie terenów inwestycyjnych w Strefie Aktywności Gospodarczej w Głuszycy.

– Inwestycja jest odpowiedzią na liczne zapytania przedsiębiorców o dostępność terenów inwestycyjnych w Gminie Głuszyca. Jest to również próba dywersyfikacji kierunku, w jakim zmierza nasza gmina. Budowa tego miejsca to nie tylko korzyści finansowe dla samej gminy. To także wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Głuszycy i jej okolic – wyjaśnia burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej została zlokalizowana na pograniczu Głuszycy i wsi Grzmiąca, niedaleko stacji kolejowej w Głuszycy. To właśnie tam znajduje się działka o powierzchni ponad trzech hektarów, która została podzielona na dwanaście mniejszych, przeznaczonych na potrzeby przedsiębiorców zatrudniających do 10 osób, zajmujących się na przykład prowadzeniem stolarni czy magazynu. Na obszarze strefy powstały między innymi: drogi dojazdowe, miejsca parkingowe oraz cała niezbędna infrastruktura, czyli sieci: wodociągowa, kanalizacyjna i elektroenergetyczna oraz oczyszczalnia ścieków.

– Prace budowlane są na finiszu i do końca grudnia 2022 roku działki będą do dyspozycji przedsiębiorców. W tej chwili trwają roboty wykończeniowe, po których będą dokonywane odbiory. Równolegle trwa przygotowywanie oferty dla inwestorów z podziałem na działki odpowiadające potrzebom przedsiębiorców. Firmy zainteresowane inwestycją w Strefie Aktywności Gospodarczej w Głuszycy proszę o kontakt z działem inwestycji Urzędu Miejskiego w Głuszycy – dodaje burmistrz miasta.

Koszt całego projektu wynosi około 2,4 miliona złotych, z czego dofinansowanie dla Gminy Głuszyca, pochodzące ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej, wynosi 1,6 mln zł.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty