https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rekord dla Antosia

Antosia Sobeckiego nikomu w Świebodzicach nie trzeba przedstawiać. Ten mały, dzielny chłopiec, który urodził się z połową serca, walczy o życie ze wszystkich sił. Na płycie boiska przy ul. Rekreacyjnej 1 w Świebodzicach zjawiło się 1980 osób specjalnie dla niego, by pobić rekord Polski w utworzeniu serca z ludzi w czerwonym nakryciu głowy. I tym sposobem dotychczasowy rekord należący do Gminy Puck został pobity!

W bicie rekordu włączyły się wszystkie świebodzickie placówki oświatowe, Środowiskowy Dom Samopomocy, mieszkańcy, a także sekretarz miasta Sabina Cebula oraz pracownicy świebodzickiego magistratu.

– W imieniu Antosia i jego rodziców serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli dzisiaj z nami osobiście i tym, którym obowiązki nie pozwoliły na uczestnictwo, jednak myśleli o Antosiu i kibicowali. To kolejny raz, kiedy Świebodziczanie pokazali, że mają ogromne serca wypełnione empatią i chęcią pomocy innym. Dziękujemy! – podkreślają organizatorzy akcji ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach.

Ale społeczność tej placówki na tym nie poprzestała: 22 października zorganizowała festyn „Serduszko dla Antosia” i zapewniła mieszkańcom moc atrakcji. Szkolna sala gimnastyczna niemal od początku wydarzenia wypełniona była osobami, które przyszły wesprzeć małego Antosia Sobeckiego, któremu operacja serduszka wykonana w Genewie może uratować życie. Uczestnicy, wśród których był burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, mogli wesprzeć leczenie chłopca nie tylko wrzucając datek do puszki, ale również kupując domowe ciasta, pierogi, krokiety oraz kolorowe maskotki i gry planszowe. Jednak kiermasz nie był jedyną przygotowana atrakcją. Na najmłodszych czekał bajkowy dmuchaniec, młodsi fani motoryzacji mogli przejechać się motocyklem, autem sportowym lub ciężarówką. Nie obyło się również bez występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali się m.in.: Zespół Świebodziczanie pod przewodnictwem Aleksandra Jermakowa, zespół „Górska Roma” z Głuszycy oraz Tomek Motyka. Dużym zainteresowanie uczestników cieszyły się zdjęcia w towarzystwie Sowy Świebodki, można było również wziąć udział w loterii fantowej.

Z kolei akcja „Pluszowy Miś dla Antosia” w Świebodzicach rozpoczęła się 17 października, również z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 3. Dzięki dobrej współpracy w przedsięwzięcie udało się włączyć niemal wszystkie placówki oświatowe w mieście. Ponadto do pomocy zgłosiły się również szkoły z okolicznych miejscowości. Do tej pory w ramach wsparcia udało się zebrać niebagatelną kwotę 15 633 zł. A 24 października do akcji dołączyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Świebodzicach, gdzie maskotki i ciasta rozeszły się niemal ekspresowo. Kolejnym punktem na mapie pomocy będzie Szkoła Podstawowa w Dobromierzu, a chęć udziału w szczytnej inicjatywie zgłosiły również placówki ze Strzegomia.

W miniony weekend w wałb rzyskim klubie A’propos odbył się także koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na operację serca Antosia. Zdrowie i życie chłopca może uratować operacja, której chce podjąć się klinika w Genewie, jednak jej koszt to ponad dwa miliony złotych. Zabieg musi być podzielony na dwa etapy, z których pierwszy kosztuje ponad milion złotych i musi zostać wykonany jak najszybciej ze względu na pogarszający się stan zdrowia Antosia. Każdy może wspomóc zbiórkę pieniędzy na ten cel, przekazując wpłatę za pośrednictwem strony https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko.

(WPK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty