https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zaskoczyli nauczycieli

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, z okazji Święta Edukacji Narodowej, przygotowali niespodzianki dla swoich nauczycieli.

– Nasi uczniowie nie przestają nas zaskakiwać: 14 października, z okazji Święta Edukacji Narodowej, Samorząd Szkolny i klasa 4 DP wprowadzili nas w klimat lat 20-tych XX w. i zaprosili do 'Casino Royale’, którym stała się aula I LO. Panie w czarnych sukniach i białych perłach, Panowie w czarnych muchach, zasiedli do stolików w światłach reflektorów na partyjkę gry w szachy, gry w kości i brydża oraz taboo. Młodzież, jak zwykle, wykazała się niesamowitą kreatywnością przy tworzeniu niepowtarzalnej atmosfery, a wszystko po to, aby zadbać o nasz dobrostan, wspólnie spędzić czas na zabawie i nauce jednocześnie. W I LO w Wałbrzychu Dzień Edukacji nigdy nie jest nudny – podkreśla Beata Urbaniak, wicedyrektor I LO w Wałbrzychu.

Tego samego dnia w szkole odbyła się uroczystość odsłonięcia muralu, który został wykonany przez uczennice klasy 2a i 2c: Julię Grabowską, Hannę Honisz, Igę Materowską, Julię Tietz i Agatę Krakowską. Uroczystego odbioru dokonali: dyrektor I LO Oksana Citak, Krzysztof Kaszuba z Centrum Edukacji STEAM KidsTech z Wałbrzycha i Paweł Psuty – przedstawiciel firmy GoCloud Polska.

– Wydarzeniem tym zapoczątkowaliśmy współpracę z firmą GoCloud Polska, partnerem firmy Google. Efektem tej współpracy jest testowe wyposażenie pracowni historycznej w Chromebooki wraz z oprogramowaniem Google. Cały czas kontynuujemy współpracę z Centrum Edukacji STEAM KidsTech w Wałbrzychu. Dzięki metodzie STEAM młodzież ma możliwość rozwijania umiejętności matematyczno – informatycznych w oparciu o nowe technologie – dodaje Beata Urbaniak.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty