https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Poszerzają wiedzę

Nowy rok akademicki zainaugurowali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głuszycy i Mieroszowie. Wcześniej do zajęć wrócili studenci – seniorzy w Czarnym Borze i Starych Bogaczowicach.

W sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury odbyła się inauguracja roku akademickiego studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głuszycy. Po uroczystym odsłuchaniu hymnu Gaudeamus igitur” wszystkich przybyłych gości oraz studentów przywitał prezes UTW Jerzy Janus. W uroczystej inauguracji, oprócz licznie zgromadzonych studentów- seniorów, uczestniczyli także zaproszeni goście: burmistrz Głuszycy Roman Głód, Zastępca Prezydenta Wałbrzycha dr Sylwia Bielawska, Teresa Ziegler – Prezes Federacji UTW i Przewodnicząca Fundacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku Sudeckiego, Radna Powiatu Ewa Dorosz, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy Katarzyna Starzyńska, Dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska oraz Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy Sebastian Sabadach.

– Już od 8 lat spotykacie się Państwo w tej sali i niezmiennie pragniecie poszerzać swoją wiedzę. Życzę wszystkim głuszyckim seniorom- studentom UTW wszystkiego najlepszego, nieustannego poznawania i odkrywania, by żadne przeciwności losu nie zmusiły nas do udziału we wszelakich spotkaniach jedynie za pośrednictwem Internetu. Życzę Państwu, abyście mogli uczestniczyć w różnego rodzaju inicjatywach organizowanych zarówno w Głuszycy, jak i w innych miejscach, a także udanych wspólnych wycieczek i poznawania nowych, ciekawych miejsc – powiedział burmistrz Roman Głód.

Wykład inauguracyjny pt. „10 złotych rad na udane wystąpienia publiczne” wygłosiła Wiceprezydent Wałbrzycha dr Sylwia Bielawska.

14.10.2022 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie. Tekst ślubowania odczytał kanclerz dr Piotr Sylwestrzak z Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Wygłosił również wykład inauguracyjny pt.: „Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość – różnice i zastosowanie”.

– Dziękuję wszystkim za przybycie i wspólne celebrowanie tej ważnej dla studenckiej braci uroczystości. Szczególne podziękowania składam wspaniałej Grupie V Niezapominajki z Przedszkole Miejskie w Mieroszowie za ich występ. A już 21.10.2022 r., w piątek, o godz. 10.00 zapraszam do Mieroszowskiego Centrum Kultury grzybomaniaków, i nie tylko, na wykład „Fascynujący świat grzybów – porozmawiajmy o ich mocy”, który wygłosi Bożena Błażejowska – mówi Ilona Henko, opiekun Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty