https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W Ząbkowicach Śląskich rusza budowa Lokalnego Centrum Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

3 października 2022 r., przy ul. Cukrowniczej 8 w Ząbkowicach Śląskich, odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dzięki inicjatywie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, rozwiną swój biznes i stworzą dla mieszkańców regionu nowe miejsca pracy.

– To duży krok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale jeszcze większy dla Ząbkowic Śląskich i jego mieszkańców. Po miesiącach projektowania i tygodniach prac przygotowawczych, przechodzimy do właściwego etapu budowy Lokalnego Centrum Biznesu: nowoczesnego i skalowalnego obiektu, dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom, którzy tutaj, w dynamicznie rozwijającej się części Ząbkowic Śląskich stworzą nowe, konkurencyjne miejsca pracy. Powstanie hala przemysłowo-magazynowa, zgodnie z najwyższymi standardami. Przewidujemy również uruchomienie przestrzeni administracyjnej, biurowej i socjalnej. Nie zapominamy także o infrastrukturze towarzyszącej: zielonej przestrzeni i wygodnych parkingach. To tylko i aż 6000 metrów kwadratowych, które – w co głęboko wierzę – napędzą rozwój lokalnego przemysłu i regionalnych usług – powiedział podczas uroczystości Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE.

Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć Posła na Sejm RP Marcina Gwoździa – szczególnego patrona tego sukcesu, bez którego wyjątkowego zaangażowania nie doszłoby do spotkania w Ząbkowicach Śląskich przy okazji symbolicznego wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu.

 – Marzenia się spełniają! Wielokrotnie o tym rozmawialiśmy, ale dzięki zarządowi Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej te marzenia dzisiaj mogą się spełnić. To jest początek inwestycji w Gminie Ząbkowice Śląskie jeśli chodzi o infrastrukturę przemysłowo-magazynową. Ta hala będzie zatem elementem czegoś dużo większego – mówił podczas konferencji Poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź.

Hala liczyć będzie ponad 5000 metrów kwadratowych plus powierzchnia z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztować będzie około 23 mln zł.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca (jako lider konsorcjum) oraz PW Pasek Sp. j. z Będzina (jako członek konsorcjum). Wykonawcy zapewniają, że rozpoczęte już prace zamkną się w ustalonym w umowie terminie, czyli do końca czerwca 2023 roku.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” konsekwentnie realizuje program budowy hal magazynowo-produkcyjnych na Dolnym Śląsku, które budowane są z myślą o małych i średnich firmach.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty