Stłukli szkło, czas na Śląsk

Koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali Miasto Szkła Krosno 92:68 w drugim meczu sezonu I ligi. Biało – niebieskich do zwycięstwa w pierwszym meczu we własnej hali poprowadził rozgrywający Adrian Kordalski.

Po trzech kwartach Górnik prowadził tylko 63:60, ale w zaledwie 3,5 minuty wałbrzyszanie odskoczyli rywalom na 15 punktów (81:66) i już do końcowej syreny powiększali przewagę. A już w sobotę w hali przy ulicy Mieszczańskiej we Wrocławiu podopieczni trenera Marcina Radomskiego zagrają z prowadzącymi w rozgrywkach I ligi rezerwami mistrza Polski. Mecz ze Śląskiem II Wrocław zostanie rozegrany 9.10.2022 r. o godz. 18.00.

Górnik Wałbrzych – Miasto Szkła Krosno 92:68 (28:21, 19:21, 16:18, 29:8)

Górnik: Kordalski 33, Stopierzyński 16, Niedźwiedzki 12, Durski 9, Majewski 7, Walski 7, Ratajczak 3, Sobkowiak 3, Marek 2, Kabała 0, Kruszczyński 0.

Miasto Szkła: Jankowski 18, Dubults 13, Łałak 9, Harris 6, Heliński 5, Oczkowicz 5, Dawdo 4, Zagórski 4, Śpica 2, Traczyk 2, Walciszewski 0.