https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biegali i strzelali

Ostatnie zawody tegorocznego cyklu „Biathlon dla Każdego” w Piechowicach upłynęły pod znakiem znakomitych występów zawodników z gmin Mieroszów i Czarny Bór. Zawody zostały świetnie zorganizowane i przeprowadzone przez UKS Krokus Piechowice na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach, a w gronie 185 zawodników nie zabrakło także zawodników z Boguszowa – Gorc i Wałbrzycha.

– W Piechowicach wystartowało 21 zawodników UKS Mieroszów, oczywiście odnosząc liczne sukcesy – mówi Sławomir Foryś, trener mieroszowskiego klubu. – W kategorii K1 zwyciężyła Natalia Kwiatowska, Lena Polakowska zajęła 5 miejsce, Zofia Parzelska była 11, Zuzanna Honor wywalczyła 14 lokatę, 21 miejsce przypadło Annie Czarneckiej, Lena Kosek zajęła 24 pozycję, Zuzanna Gargol była 26, a na miejscu 28 zawody ukończyła Hanna Wieczorek. W kategorii K2 kolejne zwycięstwo odniosła Oliwia Zięcina, Kaja Wardzińska zajęła 4 miejsce, Victoria Mańska ukończyła zmagania na 10 pozycji, 21 miejsce zajęła Maja Parzelska, a na 26 miejscu uplasowała się Julia Zięcina. W kategorii M2 Bartosz Dewiszek zajął 3 miejsce, Miłosz Altheim był 7, Jakub Paluch wywalczył 8 pozycję, a Krzysztof Gorczyński był 10. Kategorie K3 i M3 także padły łupem naszych reprezentantów! W kategorii dziewcząt zwyciężyła Iga Wardzińska, Lena Wojciechowska zajęła 4 miejsce, a Kamila Woźniak była 6. W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjny okazał się Kacper Wereszczynski. Serdecznie gratuluję naszym zawodnikom. Podsumowując tegoroczną edycję zawodów „Biathlon dla Każdego” śmiało można stwierdzić, że zawodnicy naszego klubu zdominowali zmagania odbywające się na Dolnym Śląsku, za co jeszcze raz należą się wszystkim ogromne gratulacje.

W kategorii open mężczyzn także triumfowali mieszkańcy Mieroszowa: pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Szpargała, a drugie Adam Sikora (obaj reprezentujący Mad Runners), a 6 miejsce zajął Michał Leszko z Sokołowska. W klasyfikacji całego cyklu zawodów „Biathlon dla Każdego” pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Szpargała, a Michał Leszko był trzeci. Na tym jednak nie koniec sukcesów, ponieważ w kategorii open kobiet w całym cyklu 2 miejsce zajęła Agnieszka Kwiatowska (w Piechowicach była piąta). Warto dodać, że w rywalizacji kobiet po raz kolejny wystartowała prezes Polskiego Związku Biathlonu Joanna Badacz, która zajęła 2 miejsce.

Na podium w Piechowicach stawali również reprezentanci Czarnego Boru. W kategorii M1 drugie miejsce zajął Gracjan Przysło, a w kategorii K2 trzecie miejsce zajęła Oliwia Tobiasz.

(RED, fot UKS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty