https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sudety Cup na Stadionie PGE Narodowy

– Za nami niesamowity finał piłkarskiego turnieju Sudety Cup, który został rozegrany na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Gratulacje dla zwycięzców, czyli MLKS Radków oraz pozostałych drużyn, które wzięły udział w turnieju finałowym: LKS Roztocznik, Klub Piłkarski Mieroszów, LZS Skałki Stolec i KS Zjednoczeni Żarów – mówi Jakub Michalski, dyrektor Departamentu Komunikacji i CSR Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, która była jednym z mecenasów turnieju.

– Cieszymy się, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” mogła być częścią tak niesamowitego wydarzenia, które odbywało się pod honorowym patronatem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, Wiceministra Klimatu i Środowiska Ireneusza Zyski, posła na Sejm RP Marcin Gwoździa, senatora RP Aleksandra Szweda, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko oraz Wicewojewody Dolnośląskiego Jarosława Kresy – podkreśla Piotr Wojtyczka, Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Turniej finałowy Sudety Cup, który został rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, wygrał MLKS Radków, po zwycięstwie 4:1 na LKS Roztocznik.

– Gratulacje dla wszystkich zawodników ze wszystkich 49 drużyn turnieju finałowego i turniejów rozgrywanych na szczeblach powiatowych, za stworzenie wspaniałego widowiska sportowego. Organizatorom dziękuję za możliwość objęcia patronatem tak pięknego wydarzenia – powiedział senator Aleksander Szwed podczas wręczania zwycięzcom pucharu za zajęcie I miejsca.

– Serdeczne gratulacje dla zwycięzców – MLKS Radków oraz wyrazy uznania dla pozostałych drużyn biorących udział w turnieju finałowym: Klubu Piłkarskiego Mieroszów, LKS Roztocznik, LZS Skałki Stolec i KS Zjednoczeni Żarów. Także mnie udało się wybiec na chwilę na murawę Stadionu Narodowego, chociaż jedynie symbolicznie ze względu na kontuzję ręki, której nie chciałem pogłębić… Podziękowania dla Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A., Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” i Staropolance za wsparcie organizacji wydarzenia dla drużyn z południa Dolnego Śląska. Warto przypomnieć, że zespoły, które ostatecznie wystąpiły w Warszawie, wyłonione zostały w ostatnich miesiącach w trakcie 5 turniejów powiatowych w okręgu wałbrzyskim. Warto powtórzyć inicjatywę za rok – podkreśla wicemarszałek Grzegorz Macko.

Udział w finale turnieju Sudety Cup na Stadionie PGE Narodowy był wielkim przeżyciem dla piłkarzy rywalizujących na co dzień w rozgrywkach lokalnych w Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

– Piękny weekend – chyba najpiękniejszy jaki do tej pory wszyscy mieroszowscy fani piłki kopanej mieli okazję przeżyć. Sportowo zajmujemy trzecie miejsce, niestety… ale po fascynującym (zdaje się, że najlepszym sportowo w całym turnieju) spotkaniu półfinałowym z MLKS Radków, które przegraliśmy 2:3. Zespołowi z Radkowa gratulujemy zwycięstwa, za to na trybunach jak zawsze „u siebie”. W piłkę gra się dla kibiców i dziękujemy całym sercem za to, że byliście, jesteście i – mamy nadzieję – że zawsze będziecie. Nie można pominąć organizatorów turnieju, dzięki którym zespoły z ostatniej ligi w kraju miały szansę „powąchać” murawę na najlepszym obiekcie sportowym w kraju – podkreślają przedstawiciele KP Mieroszów.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty