https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z PTTK na szlakach Gminy Walim

W miniony weekend (24-25 września) w Gminie Walim odbyły się dwie wycieczki, które zostały zorganizowane wspólnie z PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

W sobotę uczestnicy wyruszyli na trasę spod Sztolni Walimskich przez Grządki, górę Włodarz, Przełęcz Marcową, Sztolnie Włodarz, aby potem dotrzeć do ronda w Walimiu. Niedzielna wycieczka postawiła przed uczestnikami większe wyzwanie. Miłośnicy pieszych wędrówek udali się na Wielką Sowę. Kierując się szlakiem zielonym, po krótkiej przerwie na Przełęczy Walimskiej, dotarli szlakiem niebieskim na szczyt. Na szlaku grupa powiększyła się o młodzież z opiekunem z Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu, a na szczycie spotkali się z uczestnikami 61 Zlotu Turystów na Wielkiej Sowie. W miłej i przyjaznej atmosferze wszyscy zasiedli do ogniska.

– Dziękuję przewodnikom: Stanisławowi Junakowi, Jackowi Pielichowi i Arturowi Ciempie, a także prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi za obecność podczas. Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza młodzieży, gratuluję dyscypliny na szlakach. Do zobaczenia na 62 Złocie Turystów na Wielkiej Sowie – mówi Roman Ludwiczuk, prezes PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, które było organizatorem wydarzenia wraz z Gminą Walim oraz Centrum Sportu i Turystyki w Walimiu.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty