https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Seniorzy wracają na studia

23 września 2022 r. seniorzy z Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze rozpoczną 6 rok przygody z nauką. Nie zabraknie odśpiewania Gaudeamus Igitur oraz złożenia uroczystej przysięgi, a wykład inauguracyjny wygłosi dr Jerzy Tutaj – wykładowca Politechniki Wrocławskiej.

Czarnoborski Uniwersytet III Wieku siedzibę ma w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze i zrzesza ponad 50 seniorów z całej Gminy. Z powodzeniem działa już od 2017 r. i od tego czasu seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów, czy kursów językowych. Spotykali się z wykładowcami związanymi z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu, czy Wyższą Szkołą Zarządzania i Przedsiębiorczości. Wśród propozycji nie brakowało też wycieczek, warsztatów artystycznych, wyjazdów do kina, czy teatru.

– Kolejny semestr słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze rozpoczną od wyjątkowo interesujących zajęć związanych z wyzwaniami współczesności, wykład inauguracyjny nosi bowiem tytuł: „Innowacje wyzwaniem współczesnego świata”. Zapraszamy serdecznie, zarówno stałych słuchaczy UTW jak również seniorów, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nauką już 23 września na godz. 16.00 do sali widowiskowej Biblioteki + Centrum Kultury przy ul. Sportowej 43 w Czarnym Borze – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty