https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

O wielkim Wałbrzychu

18 września (niedziela) o godzinie 16.00  w kościele św. Barbary w wałbrzyskiej dzielnicy Stary-Zdrój odbędzie się wykład dra Piotra Reteckiego na temat planów utworzenia „wielkiego Wałbrzycha” w okresie międzywojennym. Wykład będzie połączony z prezentacją mało znanych dokumentów dotyczących tego projektu, który stanowi genezę powstania Wałbrzycha w jego dzisiejszych granicach.

Spotkanie będzie jednocześnie nieoficjalną promocją 8 tomu „Nowej Kroniki Wałbrzyskiej”, który został wydany staraniem Fundacji „Museion” oraz dzięki zbiórce pieniędzy, która umożliwiła pozyskanie środków finansowych na wydanie tomu. Po wykładzie będzie możliwość pozyskania egzemplarzy 8. tomu. Zdobyte środki będą przekazane jako darowizna dla fundacji na rzecz wydania kolejnego, dziewiątego tomu czasopisma.

Wykład jest częścią inicjatywy dra Piotra Reteckiego, który od grudnia zeszłego roku prowadzi za pośrednictwem portalu Facebook stronę „Wałbrzyski Portal Historyczny”, za pomocą którego publikuje informacje z historii regionu wałbrzyskiego, chcąc tą drogą przyczynić się do pogłębienia wiedzy na temat lokalnej historii, a także do jej popularyzacji (https://www.facebook.com/Wa%C5%82brzyski-Portal-Historyczny-Waldenburger-Geschichte-Portal-106769291864266).

– Zachęca do obserwowania strony, ponieważ publikowane tam informacje są oparte o dokumenty z archiwów oraz bibliotek, z których wiele nigdy wcześniej nie było publikowanych. Z pewnością każdy znajdzie tam dla siebie coś interesującego – mówi dr Piotr Retecki.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty