https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dołącz do akcji sprzątania świata

„Wszystkie śmieci są nasze!”–  to hasło 29. akcji Sprzątania świata-Polska. Wspólne porządkowanie zostanie zorganizowane między innymi w Głuszycy i Zagórzu Śląskim.

– Zachęcamy gorąco, nie tylko mieszkańców Gminy Głuszyca, do włączenia się do głuszyckiej odsłony akcji sprzątania świata. Spotykamy się w piątek, 16 września 2022 r. o godz. 17.00 na Kamykach w Głuszycy Górnej. Zapewniamy worki na śmieci i rękawiczki – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Organizatorem głuszyckiej akcji sprzątania świata jest Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy we współpracy z Gminą Głuszyca. Koordynatorem ogólnopolskim akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

Dzień później, czyli 17 września, Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych oraz Fundacja Polska Górom zapraszają mieszkańców powiatu wałbrzyskiego do wsparcia działań na i wokół jeziora Bystrzyckiego.

 – Spotykamy się 17 września (sobota) o godzinie 11.00 na parkingu leśnym przy Hotelu Maria Antonina w Zagórzu Śląskim, aby wyczyścić taflę jeziora Bystrzyckiego, oczyścić nabrzeża jeziora, posprzątać zalegające śmieci na szlakach i ścieżkach wokół jeziora, zlikwidować wszelkie składowiska odpadów, wybrać z potoków naniesione z miast śmieci oraz oczyścić okolice zamku Grodno. Na zakończenie sprzątania na wolontariuszy będzie czekał poczęstunek oraz gry i zabawy rodzinne – informują organizatorzy sprzątania jeziora Bystrzyckiego w Zagórzu Śląskim.

Patronem przedsięwzięcia jest wójt Gminy Walim Adam Hausma. Partnerami tegorocznej edycji są Toyota i Tauron Ekoenergia, a wydarzenie odbędzie się pod szyldem World Cleanup Day – Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty