https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biathlon dla każdego w Mieroszowie

Około 180 zawodników wystartowało w Mieroszowie w zawodach „Biathlon dla każdego”, których organizatorem był Polski Związek Biathlonu wraz z Gminą Mieroszów.

Do Mieroszowa na sobotnie zawody przyjechali członkowie prezydium Polskiego Związku Biathlonu: prezes Joanna Badacz i wiceprezes Adam Górecki. Pani Prezes nie tylko czyniła honory gospodyni zawodów – wraz z burmistrzem Mieroszowa Andrzejem Lipińskim – ale także wystartowała w rywalizacji kobiet, zajmując 4 miejsce.

– Staram się dawać przykład młodym zawodnikom. Sama byłam zawodniczką i wiem jaki to jest wysiłek. Cieszę się, że – mimo zapowiadanych złych warunków atmosferycznych – tylu młodych ludzi zdecydowało się tu przyjechać, by wziąć udział w tej rywalizacji. W tych zawodach nie chodzi o to, kto jakie miejsce zajął, ale o popularyzację naszej dyscypliny i aktywnego stylu życia – powiedziała prezes Joanna Badacz.

W zawodach znakomicie spisali się zawodnicy z Gminy Mieroszów: rywalizację w kategorii open kobiet wygrała Agnieszka Kwiatowska z Mieroszowa, a jej córka Natalia była najlepsza w kategorii K1. W rywalizacji mężczyzn w kategorii open tryumfował Bartłomiej Szpargała z Mieroszowa, a drugie miejsce zajął Michał Leszko z Sokołowska. W kategorii M1 najlepszy był Gracjan Przysło z Czarnego Boru, a 3 miejsce zajął Tymoteusz Wolski z Sokołowska. Kategorię K2 wygrała Oliwia Zięcina z Mieroszowa, a kategorię M2 zdominowali zawodnicy z powiatu wałbrzyskiego: pierwsze miejsce zajął Patryk Mucha z Czarnego Boru, drugi był Bartek Dewiszek z Mieroszowa, a trzeci Krzysztof Gorczyński z Kamionki. W rywalizacji w kategorii K3 najlepsza była Kamila Woźniak z Mieroszowa, natomiast w kategorii K3 Mateusz Gałkowski z Lubawki wyprzedził Konrada Matusika z Czarnego Boru i Rafała Rużaka z Mieroszowa.

Dzięki licznemu gronu sponsorów, zawodnicy z miejsc 1 – 6 we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymali nagrody, a po zawodach na wszystkich czekał ciepły posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie Mieroszów w Górach oraz owoce i woda. Ostatnie zawody tegorocznego cyklu „Biathlon dla każdego” zostały zaplanowane na 25 września w Piechowicach.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty