https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Iluzja
Słyszeliście kiedyś o Pando? To największy organizm na świecie: wygląda jak skupisko topoli, ale w rzeczywistości wszystkie pnie mają to samo DNA i wyrastają z jednego systemu korzeniowego. Gdy ktoś się po nim przechadza, może odnieść wrażenie, że idzie przez las, ale nie ulegajcie iluzji – to jedno gigantyczne drzewo. Tłumaczy to uczniom nauczycielka Hanna (Agata Buzek). Wkrótce jednak przerywa lekcje – mimo prób zachowania pozorów normalności nie jest w najlepszej kondycji. Kilka miesięcy wcześniej zaginęła jej nastoletnia córka. Policja jest bezradna, niebawem ma zamknąć sprawę, dlatego Hanna szuka z mężem (Marcin Czarnik) alternatywnych rozwiązań: detektywów, jasnowidzów, w końcu rozpoczyna własne śledztwo. Jednak coraz trudniej przychodzi jej – podobnie jak widzowi – odróżnić rzeczywistość od iluzji…

Kręcony w magicznych trójmiejskich pejzażach film Marty Minorowicz, autorki pokazywanego na Berlinale poetyckiego filmu Zud, łączy elementy kryminału z psychologicznym portretem osoby, której świat zakrzywił się i stracił ostrość.

REŻYSER Marta Minorowicz
PREMIERA 9 września 2022
DŁUGOŚĆ 90′
KRAJ Polska 2022

Gdzie śpiewają raki
Przez lata w miasteczku Barkley Cove krążyły plotki o dziewczynie z bagien, przez co Kya nigdy nie zbliżyła się do społeczności. W rzeczywistości Kya nie jest taką, za jaką uważają ją mieszkańcy. To bardzo wrażliwa i inteligentna dziewczyna, której brakuje bliskości drugiego człowieka. Kiedy Kya powoli otwiera się na nowy i zaskakujący świat, dziewczyna zostaje podejrzana o morderstwo. W miarę rozwoju sprawy werdykt dotyczący tego, co faktycznie się wydarzyło, staje się coraz bardziej niejasny, grożąc ujawnieniem wielu tajemnic kryjących się na bagnach.

REŻYSER Olivia Newman
PREMIERA 9 września 2022
DŁUGOŚĆ 126′
KRAJ USA 2022

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty