https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Latali i pomagali

Wydarzenie wysokich lotów – tak można powiedzieć o X Pikniku Lotniczym, który w weekend odbył się na lądowisku gminnym w Świebodzicach. Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz Antosia Sobeckiego.

Piknik Lotniczy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez tego rodzaju w regionie. Organizatorzy wydarzenia z Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach dbają o ciągłe rozwijanie scenariusza i urozmaicanie atrakcji, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wśród licznych atrakcji jubileuszowej edycji pikniku, największym zainteresowaniem cieszyły się podniebne pokazy Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Pętle, świece i defilady nagradzano gromkimi brawami, jednak największe owacje piloci otrzymali za utworzenie na niebie serca dla świebodziczan. Wiele osób zainteresowanych było również lotem Antkiem Wiedeńczykiem. Ten zabytkowy An-2, o numerze burtowym 7447, wyprodukowany został w 1967 roku w Mielcu, a sławę zyskał dzięki brawurowej ucieczce grupy lotników z komunistycznej Polski do Wiednia w 1982 r. Niemałą popularnością cieszyły się również przejazdy czołgiem, strzelanie do celu, czy przygotowane dla najmłodszych zajęcia plastyczno-sprawnościowe w kolorowej strefie zabaw, prowadzonej przez niezawodnych harcerzy ze szczepu IMAGO pod dowództwem komendanta Karola Marcyniuka.

Podczas pikniku odbyła się akcja charytatywna, z której dochód przeznaczony jest na leczenie małego Antosia, który urodził się z połową serca. Jest to bardzo poważna wada, a pomóc chłopczykowi w powrocie do zdrowia może jedynie kosztowne leczenie za granicą. W akcję wsparcia włączyli się liczni wolontariusze, którzy spacerowali z puszkami po lotnisku oraz pasjonaci motoryzacji, którzy wozili chętnych swoimi maszynami (quadami, motocyklami i samochodami) za symboliczną opłatą. Za datek można było również pomalować buzię lub zapleść warkoczyk na stoisku prowadzonym przez młodzież z Zespołu Szkół w Świebodzicach pod wodzą dyrektor Magdaleny Pawiłojć oraz nauczycielki Anety Kąsiel, wybrać kolorowego pluszaka, czy spróbować pysznych ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach, serwowanych z uśmiechem przez Kierowniczkę Klubu Senior + Agatę Koperską. W koordynowaniu akcji pomagał również niezawodny kurator sądowy i działacz sportowy Maciej Więcek.

(WPK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty