https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Aktywnie w Jedlinie-Zdroju

W miniony weekend zorganizowany został Jedliński Dzień Aktywności. Wśród szeregu aktywności była także rodzinna gra terenowa, która została zorganizowana przez najmłodsze jedlińskie stowarzyszenie Jedlińska Werwa, we współpracy ze Stowarzyszeniem FunAtleci.

W grze udział wzięło kilkanaście drużyn z powiatu wałbrzyskiego. A to nie pierwsza inicjatywa stowarzyszenia Jedlińska Werwa. Był już rodzinny piknik z leśną grą terenową, spacery z przewodnikiem górskim, wycieczka do Lubina, czy zwiedzanie powiatu wałbrzyskiego w ramach zadania „Powiat eksplorujesz, nagrody otrzymujesz”.

– „Działamy od maja tego roku, ale udało sam się już zrealizować wiele ciekawych akcji. Każda kolejna cieszy się coraz większą popularnością, co dowodzi, że nasze działania są potrzebne. Coraz więcej osób chce też dołączyć do naszego stowarzyszenia. Bardzo nas to cieszy! Czym więcej ludzi, tym więcej pomysłów i możliwości – mówi Dorota Śmigielska, współzałożycielka Jedlińskiej Werwy.

Stowarzyszenie ma ambitne olany na najbliższe miesiące.

– Jesteśmy w trakcie organizacji jesiennych wydarzeń. Wszystkie skierowane będą do szerokiej grupy odbiorców: dzieci, młodzie, a także do seniorów. W naszych akcjach uczestniczyć może każdy, dlatego zapraszamy mieszkańców całego powiatu. Myślimy też już o zimie. Pomysłów mamy bardzo wiele i cieszymy się, że coraz więcej osób przyłącza się do ich organizacji. Planujemy też współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi, bo razem można więcej – podkreśla Ilona Bujalska, prezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty