https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przyrodniczy Rajd Terenowy w Górach Suchych

Zapraszamy na rodzinny Przyrodniczy Rajd Terenowy w Górach Suchych, który 3 września 2022 r. odbędzie się w okolicach Schroniska Andrzejówka w Rybnicy Leśnej.

 – W sobotę, w godzinach 10.00 – 18.00, będziecie mogli wyruszyć na okoliczne szlaki w poszukiwaniu przygód, dowiedzieć się nieco więcej o zwierzętach zamieszkujących nasze góry. A po rajdzie będzie można posłuchać o rehabilitacji i leczeniu dzikich zwierząt i zjeść smaczną kiełbaskę z ogniska. Każdy z uczestników otrzyma nagrodę, bo w końcu mamy się dobrze bawić. Zapisy na rajd prowadzone są za pośrednictwem poczty elektronicznej: przyroda@andrzejowka.eu. Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł dla osób dorosłych oraz 20 zł dla dzieci, ale liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń – podkreślają organizatorzy.

Jednym z elementów imprezy organizowanej w Schronisku Andrzejówka w Rybnicy Leśnej będzie wykład „Jak śmieci szkodzą zwierzętom w lesie?” w ramach akcji #NoTrashNoTrace.

– Zwykła puszka, wyrzucona w lesie, to nie tylko paskudny śmieć – to śmiertelna pułapka, która może uśmiercać dziesiątki owadów i drobnych ssaków. O tym, jakim wielkim zagrożeniem dla polskich lasów i ich mieszkańców są śmieci, a także o tym, jak się zachować podczas spotkania ze zwierzakami w lesie i co robić, gdy znajdziemy kontuzjowane zwierzę – opowiedzą Aneta i Marcin Marcowie, którzy prowadzą ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt Puchaczówka. Podczas spotkania dowiecie się wszystkiego o niebezpieczeństwach związanych ze śmieceniem w lesie oraz zachowaniu dzikich zwierząt, a dodatkowo będziecie mieli okazję wygrać produkty Helikon-Tex. Wstęp na wykład jest bezpłatny – dodają organizatorzy.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty