https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biesiadowali pod Mniszkiem

Po kilku latach przerwy do Boguszowa-Gorc wróciła „Biesiada Ziemniaczana pod Mniszkiem”.

Jak na gospodarzy przystało, swoim występem biesiadę rozpoczął chór Sonoro, po którym wystąpili goście: Złote Nutki, Grzędowianki oraz Kowarskie Wrzosy. Wieczór zakończyła grupa Słowianki z Krakowa. Biesiada przebiegła w rodzinnej atmosferze, była zupa ziemniaczana i inne potrawy, wśród których nie zabrakło słynnych langoszy z gulaszem wołowym i bukietem surówek oraz pączków ziemniaczanych przygotowanych przez Halinę Bieniecką.

Do konkursu o statuetkę mistrza potrawy ziemniaczanej zgłosiło się 7 osób. Potrawy oceniali: burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska, wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki, starosta partnerskiego Miasta Smiřice Luboš Tuzar, przewodniczący Rady Miejskiej Boguszowa-Gorc Stanisław Urbaniak oraz szef kuchni Aqua Zdrój i radny Rady Miejskiej Boguszowa-Gorc Daniel Geming.

– Jury miało trudny wybór, wszystkie przygotowane potrawy były smaczne i pięknie podane. Zwycięzcą okazała się „Ziemniaczana Łąka pod Mniszkiem”, przygotowana przez Paulinę Kozakiewicz. Gościem specjalnym naszej biesiady był niesamowity Łukasz Kazek, któremu dziękujemy za liczne gadżety i vouchery. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok – podkreśla burmistrz Sylwia Dąbrowska.

(JCF)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty