https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzień Osób z Niepełnosprawnością

ZUS organizuje we wrześniu Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

– Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz skonsultować się ze specjalistami naszych instytucji partnerskich – zapewnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – To jest akcja ogólnopolska, więc na terenie wszystkich oddziałów ZUS w całej Polsce, będą organizowane wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami po to żeby osoby niepełnosprawne, ich bliscy oraz opiekunowie mogli uzyskać kompleksowe informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących świadczeń i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach organizowanych na terenie placówek ZUS dni będzie można skorzystać z pomocy ekspertów Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, którzy wyjaśnią jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dofinansowanie. Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia będą informować o zasadach wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe oraz o zdrowym trybie życia, a eksperci Biura Rzecznika Praw Pacjenta udzielą informacji o prawach pacjenta oraz pomocy w zakresie wsparcia psychologicznego. Dostępni też będą przedstawiciele lokalnych instytucji, fundacji i stowarzyszeń zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami oraz działających na ich rzecz.

Wałbrzyski ZUS zaprasza:

– 1 września do Walimia, gdzie w zajeździe „Hubert” w godz. 11.00-15.00 odbędzie się spartakiada organizowana przez wałbrzyskie Koło Polskiego Związku Niewidomych. Na miejscu będzie można skorzystać z porad specjalistów ZUS w punkcie informacyjno-doradczym i założyć profil na PUE ZUS;

– 15 września w Wałbrzychu w siedzibie ZUS przy pl. Grunwaldzkim w godz. 11.00-14.00 Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Praca i Pasja”. W programie między innymi: prelekcje zaproszonych gości oraz ekspertów ZUS, indywidualne porady na stanowiskach doradczych (MOPS, NFZ, PUP, ZUS),  oferty aktywizacji i spędzania czasu wolnego (Multimedialna Filia Biblioteczna Podzamcze).

Udział w wydarzeniach mogą wziąć wszyscy, którzy są zainteresowani wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami. Nie trzeba się na nie zapisywać, a udział jest bezpłatny. Szczegółowe informacje, w tym harmonogram organizowanych wydarzeń, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

(IKM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty